A Miskolci Egyetem Díszpolgára címben részesült Egyetemünk rektora 2018. szeptember 7.

A rangos kitüntetést a Miskolci Egyetem szeptember 7-i tanévnyitó ünnepségén vehette Szuromi Szabolcs, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora.

A Miskolci Egyetem tanévnyitó ünnepségén Torma András rektor a „Miskolci Egyetem Díszpolgára" címet tanúsító oklevelet adta át Szuromi Szabolcsnak, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektorának, a Miskolci Egyetem Szenátusa nevében, a Miskolci Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem közötti együttműködés elmélyítéséért, valamint a Miskolci Egyetem műszaki irányú beiskolázásának támogatásáért. Az ünnepi szenátusi ülést megelőzően, a két egyetemi vezető, a két intézmény számára kölcsönösen hasznos további együttműködési lehetőségekről egyeztetett.