Kihirdették a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi verseny győzteseit

Hazai – 2021. február 3., szerda | 9:00

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara (PPKE BTK) idén négy tárgyból hirdette meg országos középiskolai tanulmányi versenyét, a Pázmány Bölcs-Észt. Az irodalom, történelem, régészet mellett ezúttal a nemzetközi tanulmányok iránt érdeklődő diákok mérhették össze a tudásukat. A győztesek neveit január 29-én tette közzé az egyetem.

A versenyre 11. és 12. évfolyamos tanulók jelentkezhettek, akik közül az október és december között zajló két írásbeli fordulót követően tantárgyanként a legjobb tíz versenyzőt juttatták a döntőbe az egyetem oktatóiból álló szakmai zsűrik.

A végső megmérettetést január 29-én tartották, a vírushelyzet miatt online formában.

A szóbeli döntőn Nemesi Attila László oktatási dékánhelyettes köszöntője után a diákok változatos feladatokat megoldva adhattak számot felkészültségükről és tudásukról, mely során kiemelt szerepet kaptak azon kompetenciáik, hogy az iskolában szerzett ismereteiket hogyan képesek tudományos igényességgel rendszerezni, kreatívan újragondolni és élményszerűen, másokat is inspirálva közvetíteni.

A PPKE BTK az elmúlt évekhez hasonlóan ismételten egy rendkívül színvonalas és szakmailag tartalmas versenyt szervezett, hiszen deklaráltan fontos küldetése, hogy az ország minden tájáról érkező, kiváló képességű diákok megélhessék a verseny izgalmát, a tudás gyümölcsét.

A szóbeli döntő eredményeit az egyetem honlapján megtekinthetik.

Forrás és illusztráció: PPKE BTK