Pázmány 450 címmel hirdet pályázatot a katolikus egyetem bölcsészkara

Kultúra – 2020. december 28., hétfő | 17:20

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara nyílt pályázatot hirdet Pázmány Péter személyisége, munkássága, szellemi hagyatéka ismertebbé tételének céljából a katolikus hitújító, prédikátor és egyetemalapító születésének 450. évfordulóján. A leadás határideje: 2021. március 1.

A pályázat célja olyan alkotás létrehozása, amely tudományos, művészi igényességgel vagy népszerűsítő jelleggel, az újdonság erejével mutatja be Pázmány személyét, pályáját, korát.

A kiírók szándéka, hogy az új szempontú bemutatás által Pázmány Péter öröksége annak aktualitásában, korszakokon átívelő érvényességében mutatkozzon meg.

Pályázni művészeti vagy tudományos jellegű írásos, fotós, videós művekkel, képzőművészeti vagy zenei alkotással lehet.

A kiírók még meg nem jelent publikációkat, be nem mutatott, nyilvánosságra nem hozott pályaműveket, alkotásokat várnak.

A pályázók köre: 18–99 év.

Díj: pénzjutalom.

A pályaművek leadásának határideje: 2021. március 1.

Eredményhirdetés: 2021. március 30.

Pályázni a pazmanybolcseszkar@gmail.com e-mail-címen lehet. A tárgyban kérik feltüntetni: „Pázmány 450”.

Forrás és illusztráció: PPKE BTK