Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai
és Bionikai Kar

Az Információs Technológiai és Bionikai Kar tantervét, Roska Tamás akadémikus-professzor vezetésével közel harminc nemzetközileg elismert kutató és professzor dolgozta ki. A Magyarországon – de még a kontinensen is – egyedülálló fakultáson mérnököket képzünk, miközben jelentős hangsúlyt helyezünk az emberi szervezettel kapcsolatos tudományok, elsősorban az ideg- és az immunrendszer működésének megismerésére, valamint a genetikai ismeretekre is. Minderre azért van szükség, mert egy új iparág kezd kibontakozni az információs technológia és a biotechnológia határán, melynek nyomán új termékek és szolgáltatások jönnek létre.

Cím:1083 Budapest, Práter u. 50/A

Telefonszám: +36 1 886 4700

E-mail cím: dekani.hivatal@itk.ppke.hu

Web: itk.ppke.hu

• A Klinikák metro megállótól végig sétálva a Szigony utcán (harmadik keresztutca).
  • A József körúttól (Harminckettesek tere) a Baross utcán végig a 83-as trolival, vagy a 9-es busszal a Koszorú utcai megállóig, majd onnan besétálva a Szigony utcán (első keresztutca).

Szakok

• Mérnökinformatikus BSc
  • Molekuláris bionika mérnöki BSc
  • Mérnökinformatikus MSc
  • Info-bionika mérnöki MSc
  • Orvosi biotechnológia MSc

Vezetők

• Dr. Iván Kristóf dékán

ITK események

• 25 ápr.

Jády Attila Gyula PhD folyamat - nyilvános vita

PPKE ITK Doktorandusz terem (2. emelet 239.)

Jády Attila Gyula okleveles biológus „Idegi őssejtek anyagcsere útvonalainak és ionos stimulációra adott mozgás válaszainak változása az in vitro idegsejtképződés során” címmel értekezést nyújtott be a doktori (PhD) fokozat megszerzéséért.

• 27 ápr.

Egészségnap az ITK-n 2018

PPKE ITK aula

Tudjon meg többet az egészséges életről.