Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai
és Bionikai Kar

Az Információs Technológiai és Bionikai Kar tantervét, Roska Tamás akadémikus-professzor vezetésével közel harminc nemzetközileg elismert kutató és professzor dolgozta ki. A Magyarországon – de még a kontinensen is – egyedülálló fakultáson mérnököket képzünk, miközben jelentős hangsúlyt helyezünk az emberi szervezettel kapcsolatos tudományok, elsősorban az ideg- és az immunrendszer működésének megismerésére, valamint a genetikai ismeretekre is. Minderre azért van szükség, mert egy új iparág kezd kibontakozni az információs technológia és a biotechnológia határán, melynek nyomán új termékek és szolgáltatások jönnek létre.

Cím:1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Telefonszám: +36 1 8864700

Fax: +36 1 8864724

E-mail cím: titk@itk.ppke.hu

Web:itk.ppke.hu

• A Klinikák metro megállótól végig sétálva a Szigony utcán (harmadik keresztutca).
  • A József körúttól (Harminckettesek tere) a Baross utcán végig a 83-as trolival, vagy a 9-es busszal a Koszorú utcai megállóig, majd onnan besétálva a Szigony utcán (első keresztutca).

Szakok

• Mérnökinformatikus BSc
  • Molekuláris bionika mérnöki BSc
  • Mérnökinformatikus MSc
  • Info-bionika mérnöki MSc
  • Orvosi biotechnológia MSc

Vezetők

• Dr. Iván Kristóf dékán

ITK események

• 25 máj.

Falling Walls Lab Budapest 2017

PPKE ITK

Idén a Magyar Tudományos Akadémiával karöltve Karunkon kerül megrendezésre a Falling Walls Lab Budapest.

• 26 máj.

Szülői Fórum 2017

PPKE ITK1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Szeretettel várjuk a Pázmány ITK-ra jelentkezett diákok szüleit és hozzátartozóit a Szülői Fórumra, 2017. május 26-án 16 órakor.

• 15 jún.

Dr. Szederkényi Gábor habilitációs előadása

1083. Budapest, Práter utca 50/A. Fszt. 13. PPKE ITK Neumann terem

Az oktatási előadás címe: Lineáris irányítórendszerek megfigyelhetőségi analízise