Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai
és Bionikai Kar

Az Információs Technológiai és Bionikai Kar tantervét, Roska Tamás akadémikus-professzor vezetésével közel harminc nemzetközileg elismert kutató és professzor dolgozta ki. A Magyarországon – de még a kontinensen is – egyedülálló fakultáson mérnököket képzünk, miközben jelentős hangsúlyt helyezünk az emberi szervezettel kapcsolatos tudományok, elsősorban az ideg- és az immunrendszer működésének megismerésére, valamint a genetikai ismeretekre is. Minderre azért van szükség, mert egy új iparág kezd kibontakozni az információs technológia és a biotechnológia határán, melynek nyomán új termékek és szolgáltatások jönnek létre.

Cím:1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Telefonszám: +36 1 8864700

Fax: +36 1 8864724

E-mail cím: titk@itk.ppke.hu

Web:itk.ppke.hu

• A Klinikák metro megállótól végig sétálva a Szigony utcán (harmadik keresztutca).
  • A József körúttól (Harminckettesek tere) a Baross utcán végig a 83-as trolival, vagy a 9-es busszal a Koszorú utcai megállóig, majd onnan besétálva a Szigony utcán (első keresztutca).

Szakok

• Mérnökinformatikus BSc
  • Molekuláris bionika mérnöki BSc
  • Mérnökinformatikus MSc
  • Info-bionika mérnöki MSc
  • Orvosi biotechnológia MSc

Vezetők

• Dr. Iván Kristóf dékán

ITK események

• 27 febr.

Erasmus+ tájékoztató

PPKE ITK Neumann előadó

Szeretettel várjuk hallgatóinkat egy kötetlen hangvételű Erasmus+ kerekasztal beszélgetésre.

• 27 febr.

Beszélgetés Beer Miklós váci püspök atyával a 777 offline szervezésében

PPKE ITK aula

A beszélgetés címe: Kereszténynek lenni és maradni a 21. században.

• 03 márc.

Habilitációs előadás

PPKE ITK 239. terem

A PPKE Információs Technológiai és Bionikai Kara meghívja Önt Győrffy Balázs: "A következő generációs szekvenálási adatok klinikai alkalmazása" című egyetemi tanári habilitációs előadására.

• 10 márc.

ITK Alumni találkozó 2017

PPKE ITK aula

Szeretettel várjuk minden kedves végzett hallgatónkat a 2017-es Alumni találkozón. A rendezvényen lehetősége lesz találkozni régi diáktársaival, oktatóival és a jelenlegi hallgatókkal is!

• 13 máj.

Bionika akadályverseny 2017

PPKE ITK

A PPKE ITK várja olyan középiskolás 10-11. osztályos 4 fős csapatok jelentkezését, akik szívesen kipróbálnák tudásukat a Bionika akadályversenyen.