Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai
és Bionikai Kar

Az Információs Technológiai és Bionikai Kar tantervét, Roska Tamás akadémikus-professzor vezetésével közel harminc nemzetközileg elismert kutató és professzor dolgozta ki. A Magyarországon – de még a kontinensen is – egyedülálló fakultáson mérnököket képzünk, miközben jelentős hangsúlyt helyezünk az emberi szervezettel kapcsolatos tudományok, elsősorban az ideg- és az immunrendszer működésének megismerésére, valamint a genetikai ismeretekre is. Minderre azért van szükség, mert egy új iparág kezd kibontakozni az információs technológia és a biotechnológia határán, melynek nyomán új termékek és szolgáltatások jönnek létre.

Cím:1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Telefonszám: +36 1 8864700

Fax: +36 1 8864724

E-mail cím: titk@itk.ppke.hu

Web:itk.ppke.hu

• A Klinikák metro megállótól végig sétálva a Szigony utcán (harmadik keresztutca).
  • A József körúttól (Harminckettesek tere) a Baross utcán végig a 83-as trolival, vagy a 9-es busszal a Koszorú utcai megállóig, majd onnan besétálva a Szigony utcán (első keresztutca).

Szakok

• Mérnökinformatikus BSc
  • Molekuláris bionika mérnöki BSc
  • Mérnökinformatikus MSc
  • Info-bionika mérnöki MSc
  • Orvosi biotechnológia MSc

Vezetők

• Dr. Iván Kristóf dékán

ITK események

• 06 ápr.

Borbély Bence József PhD folyamat - nyilvános vita

PPKE ITK 239. terem

Borbély Bence József okleveles mérnökinformatikus „Kinematic measurement and analysis of human arm movements” címmel értekezést nyújtott be a doktori (PhD) fokozat megszerzéséért.

• 07 ápr.

Offline Day 2017

PPKE ITK

Közösségi nap az ITKn!

• 21 ápr.

Polyák Ágnes PhD folyamat - nyilvános vita

PPKE ITK 239. terem

Polyák Ágnes okleveles biológus „The role of fractalkine – CX3CR1 signaling in the development of obesity” címmel értekezést nyújtott be a doktori (PhD) fokozat megszerzéséért.

• 26 ápr.

Irodalmi és Zenei Est 2017

PPKE ITK aula

Idén is megrendezésre kerül az Irodalmi és Zenei est, ismertebb nevén az IrZen.

• 27 ápr.

Lányok Napja 2017

PPKE ITK

Az idei évben is izgalmas programokkal várjuk a középiskolás lányokat 2017. április 27-én.