Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai
és Bionikai Kar

Az Információs Technológiai és Bionikai Kar tantervét, Roska Tamás akadémikus-professzor vezetésével közel harminc nemzetközileg elismert kutató és professzor dolgozta ki. A Magyarországon – de még a kontinensen is – egyedülálló fakultáson mérnököket képzünk, miközben jelentős hangsúlyt helyezünk az emberi szervezettel kapcsolatos tudományok, elsősorban az ideg- és az immunrendszer működésének megismerésére, valamint a genetikai ismeretekre is. Minderre azért van szükség, mert egy új iparág kezd kibontakozni az információs technológia és a biotechnológia határán, melynek nyomán új termékek és szolgáltatások jönnek létre.

Cím:1083 Budapest, Práter u. 50/A.

Telefonszám: +36 1 8864700

Fax: +36 1 8864724

E-mail cím: titk@itk.ppke.hu

Web:itk.ppke.hu

• A Klinikák metro megállótól végig sétálva a Szigony utcán (harmadik keresztutca).
  • A József körúttól (Harminckettesek tere) a Baross utcán végig a 83-as trolival, vagy a 9-es busszal a Koszorú utcai megállóig, majd onnan besétálva a Szigony utcán (első keresztutca).

Szakok

• Mérnökinformatikus BSc