Februárban megindul a Pázmány Péter Katolikus Egyetem műszaki képzése Kairóban 2016. november 13.

2017 februárjában megindulhat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Company of Modern Educational Services együttműködésében a kairói műszaki képzés bevezető szemesztere.

A 2014 eleje óta folyó részletes – többoldalú – szakmai előkészítésnek köszönhetően, 2017 februárjában megindulhat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) és a Company of Modern Educational Services együttműködésében a kairói műszaki képzés bevezető szemesztere. Ennek a pontos feltételeit és elemeit egyeztette a PPKE delegációja Kairóban 2016. november 12 és 14 között. A Szuromi Szabolcs rektor vezetésével Egyiptomba látogató hivatalos egyetemi delegáció szem előtt tartotta a korábbi keret- és specifikus megállapodásokban, valamint az egyiptomi és magyarországi tárgyalások eredményeit, véglegesítve a műszaki képzési programokat, tartalmukat, képzési szintjüket és jellegüket; a felvételi-, a személyi és infrastrukturális feltételrendszert, valamint az új képzés elsődleges célját. A PPKE delegációja a 2016. június 1-vel, az általa aláírt szerződés alapján meginduló Egyiptomi – Magyar Egyetem működési szerkezetéhez, a további képzési programok megalapozásához, a minőségi képzéshez és kutatáshoz, valamint a képzési helyszín minden tekintetben optimális és fenntartható kialakításához kapcsolódó tárgyalásokat folytatott az egyiptomi féllel.