A Szilágyságba vitte el a pázmányos öregdiákok adományát a Máltai Szeretetszolgálat

Külhoni – 2021. március 13., szombat | 12:00

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) öregdiákjai évente gyűjtést szerveznek a határon túli magyar oktatási intézményekbe járó gyerekek támogatására. Az adományok célba juttatásában a Magyar Máltai Szeretetszolgálat segít, a legutóbbi szállítmány március 9-én érkezett meg három településre: Székelyhídra, Érsemjénbe és Gálospetribe.

A pázmányos öregdiákok a koronavírus-járvány alatt is megszervezték karácsonyi adománygyűjtésüket határon túli iskolák, óvodák, gyermekotthonok számára. Januárban szétválogatták és becsomagolták az összegyűlt élelmiszereket és higiénés termékeket, majd a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elkezdte a csomagok kiszállítását.

Az utolsó ajándékcsomagokat Székelyhídon egy önkéntes pedagógusok által működtetett napközibe, az érsemjéni általános iskola napköziseihez és Gálospetribe, a Szentháromság Gyermekotthonba vitték el.

Forrás és fotó: Magyar Máltai Szeretetszolgálat