PPKE-CUK együttműködés

• 26 ápr.

Kezdete: 2017. április 26. 0:00 -Vége: 2017. április 28. 0:00

Szöul

Együttműködés a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Koreai Katolikus Egyetem között

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) és a Koreai Katolikus Egyetem (CUK) közötti oktatási és kutatási együttműködést írt alá Szöulban 2017. április 26-án Szuromi Szabolcs és Luke Jongchul Won rektor. Mindkét fél kihangsúlyozta a létrejött együttműködési szerződés különleges jelentőségét, mind a magyar, mind a dél-koreai intézmény minőségi oktatási és kutatási fejlesztésében. Szuromi Szabolcs részletes tárgyalásokat folytatott az újonnan létrehozott kánonjogi fakultás dékánjával, Young Man Han-nal; a nemzetközi kapcsolatok fejlesztéséért felelős dékánnal, Sang Hoon Lee-vel; valamint a gyógyszerkémiai és bionikai kutatásokat vezető dékánnal, Mi-Kyoung Kwak-kal. A megkötött megállapodás kiterjed az oktatói, kutatói, és a hallgatói mobilitásra; valamint közös kutatási és képzési programok indítására, beleértve a részképzést, a kettős és a közös diploma kiállításának a lehetőségét, mind BA/BSc, MA/MSc, mind PhD szinten. Az együttműködés felöleli a humán-, a jog-, a műszaki- és informatikai, ill. bionikai területeket, valamint a szenttudományokat is, különös tekintettel a kánonjogi képzésre.
A PPKE rektora, hivatalos látogatása keretében A katolikus hitletétemény megőrzése és átadása, kánonjogi megközelítésben, különös tekintettel a távol-keleti régióra címmel tartott szemináriumot a CUK Kánonjogi Karán. Szuromi Szabolcs felkereste az 1866-ban kivégzett, több mint nyolcezer katolikus vértanúnak emléket állító jeoldusan-i mártírok emlékhelyét.