Várja a jelentkezőket a PPKE Hittudományi Kara

Hazai – 2021. február 1., hétfő | 11:29

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Hittudományi Kara a 2021/22-es tanévben is több képzést indít – nappali és levelező tagozaton egyaránt.

A különböző képzéseken megszerezhető ismeretek és tapasztalatok révén többféle módon csatlakozhatnak be az Egyház missziós tevékenységébe azok, akik a PPKE Hittudományi Karán oklevelet szereznek.

A katolikus közösségszervező BA-képzésre várják azokat, akik később egyházi intézményekben, plébániákon, szociális, illetve ifjúsági kezdeményezésekben szeretnének dolgozni katolikus szellemben, programok szervezésében.

A katekéta–lelkipászori munkatárs képzés levelező tagozaton szerezhető BA-diplomát biztosít azoknak, akik a plébánosokkal plébániai hitoktatásban, katekézisben, illetve a liturgia megszervezésében szeretnének együttműködni.

A PPKE Hittudományi Karának legfontosabb képzései az osztatlan, MA-diplomát adó teológus, illetve hittanár, nevelőtanár képzések (az előbbi a teológia szisztematikus és tudományos megismerését teszi lehetővé, az utóbbi elsősorban az iskolai hitoktatásra készít fel).

Várják a PPKE Hittudományi Karára mindazokat, akik hivatást, küldetéstudatot éreznek, hogy részt vegyenek az evangélium terjesztésében, az Egyház missziójában. Az egyetem nem könnyű életet, nem gazdagságot ígér, hanem Isten igéje továbbadásának örömét. A Hittudományi Karon minderre családias körülmények között és a tudományos közösségben, spirituális és baráti légkörben készülhetnek.

A meghirdetett szakokról bővebb információ ITT.

A képzésekről rövid videókban lehet tájékozódni:

teológusképzés (nappali és levelező)

katekéta–lelkipásztori munkatárs képzés (levelező)

katolikus közösségszervező képzés (nappali)

hittanár, nevelőtanár képzés (nappali és levelező)

doktori iskola

Forrás és fotó: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye; PPKE HTK