Tárgy neve: Defence role in criminal proceedings
Tárgy kódja: JOBJ40QXA0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/2/0
Az oktatás nyelve: angol, magyar
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Büntető Anyagi, Eljárási és Végrehajtási Jogi Tanszék
Tárgyfelelős oktató: Dr. Bérces Viktor

A védő a büntetőeljárásban

Oktatás célja:

A kurzus elsődleges célja a bűnügyi védő munkájának általános szintű – angol nyelvű – bemutatása, amelynek keretében a hallgatóság betekintést nyerhet a védői munka nemzetközi vetületeivel kapcsolatos szabályozási kérdésekbe is. A kurzusok a büntetőeljárás valamennyi szakaszára reflektálnak, beleértve a nyomozati, a vád-, illetőleg bírósági szakaszokat. Ezen túlmenően, az órák alkalmával a különböző nemzetközi jogesetek elemzésére is sok kerül, elsősorban a védelemhez való jog érvényesülésével kapcsolatban.

Tantárgy tartalma:

1.            A magyar ügyvédi hivatásrend kialakulásának fejlődéstörténete.

2.            Az ügyvédekről szóló törvény hatályos szabályainak elemzése.

3.            A bűnügyi védő tevékenységével kapcsolatos etikai szabályok.

4.            A bűnügyi védő feladatai nyomozati szakban.

5.            A bűnügyi védő feladatai a vádemelés során.

6.            A bűnügyi védő feladatai a bírósági eljárásokban 1.

7.            A bűnügyi védő feladatai a bírósági eljárásokban 2.

8.

;  A bűnügyi védő feladatai a bírósági eljárásokban 3.

9.            A védőbeszédek felépítése.

10.          Jogeset-elemzés az Emberi Jogok Európai Bírósága gyakorlatának tükrében 1.

11.          Jogeset-elemzés az Emberi Jogok Európai Bírósága gyakorlatának tükrében 2.

12.          Összefoglalás

Számonkérési és értékelési rendszere:

Követelmények:

A kurzuson való aktív részvétel és szóbeli beszámoló (prezentáció tartása).

A tárgy oktatási nyelve: angol

Beszámoló: a háromfokozatú értékelési rendszer szerint jól megfelelt (5), megfelelt (3), nem felelt meg (1) minősítéssel történik.

Irodalom:

Rohan, Colleen - Zyberi, Gentian {Ed.}: Defense Perspectives on International Criminal Justice. Cambridge University Press, 2017.

Delmas-Marty, Mireille and Spencer, J.R.: European Criminal Procedures. Cambridge University Press, 2006

Nincs megjeleníthető adat