Legutóbbi frissítés: 2023-04-04

 A Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) – nemzeti tudományos bibliográfa – a magyarországi kutatásokhoz kötődő bibliometriai adatbázis, amely közösen építhető, egységes rendszerben tartja nyilván a tudományos közleményeket és a rájuk kapott hivatkozásokat. Céljai közé tartozik, hogy a hazai felsőoktatási és akadémiai kutatóhelyek tudományos műveinek hiteles, országos kiterjedésű, minél teljesebb bibliográfiai adatbázisaként segítse a magyar tudományos teljesítmény nemzetközi bemutatását, megismerését és disszeminációját.

Egyetemünk az MTMT alapító tagja (2010). Munkatársaink megjelent műveinek adataival a rendszer folyamatosan frissül, megtekinthetők személyek és intézményi részlegek szerint is.

Kapcsolódó oldal: Tudományos információ

Az MTMT felületei

1. Nyilvános keresőfelület

Az MTMT-ben meglévő, szabadon megtekinthető adatok általános keresésére szolgál.

Szakirodalom felkutatására is alkalmas lehet. Használatához nem kell regisztrálni!

Az egyes művek bibliográfiai adatai között, ha van, a teljes szöveghez vezető linkek is megtalálhatók. A teljes dokumentum, DOI és hasonló linkek segítségével a dokumentum külső tárhelyről hívható le online olvasásra vagy letölthető formátumban.

A hozzáférés módját az OA  - nyílt hozzáférésre utaló, jellegzetes nyitott lakat ikon jelzi.

Részletes keresőablak: több paraméter állítható be, többek között a dokumentum típusa, besorolása (műfaja), a megjelenés éve.

 2. "Support" (támogató) portál

Háttér-tárak, származékos adattárak: folyóirat és Frascati kereső, MTA szakbizottságok által kiemelet folyóiratok osztálylistái; szerzői és intézményi statisztikák, adatszolgáltatásokhoz készítendő statisztikák lekérdezési mintái.

3.  Szerzői és adminisztrátori jogosultségok, kezelőfelület

Regisztrált felhasználók itt léphetnek be a saját publikációs és idézettségi adataik feltöltése, kiegészítése céljából.

Intézményi szerzőknek és adatkezelőknek kialakított menüpontok, lekérdezések, riport-készítés

Jogosultságok:

Adminisztrátorok/adatkezelők (MTMT admin 4 és admin 5)

Egyetemi oktatók, kutatók, doktorandusz (MTMT-saját szerzői adatgazda-tartományban: admin 6)

Funkciók: a publikációk adatainak rögzítése, szerzői és intézményi adatok szerkesztése, listák, táblázatok, riportok készítése, regisztráció adatbevitelhez

Intézményünk munkatársai saját publikációs adataikat az MTMT-be való regisztrációt követően tudják bejegyezni a rendszerbe.

Belépés az adatbázisba  (PPKE szerzői, kutatói, adatrögzítői) https://mtmt.hu

Szerzőknek segítség:

MTMT-honlap:

A Szerzői belső felületen a kérdőjelnél nyílnak eligazító leírások.

PPKE segédanyagai:

MTMT-weboldal szerzőink számára (jelenleg itt áll)

Kérdés, probléma, igény jellege szerint: saját szerkesztésű ismertetők, know-how-segédlet, ppt, videós segítség, online konzultáció kérhető.

Kiegészítő weboldal:Könyvtár, tudomány, kutatás (főként BTK számára)

Munkatársaink, doktoranduszaink a kari adminisztrátorokat kereshetik a rendszerrel és az adatfelvitellel kapcsolatos kérdésekkel!

HTK könyvtár BTK könyvtár JÁK könyvtár ITK könyvtár


 Gyakori kérdések

 Új regisztráció:

Kizárólag akkor fogjon hozzá, ha mind a három feltétel együttesen fennáll:

1. A Pázmány Péter Katolikus egyetemmel jogviszonyban van

2. Van publikációja (megjelent tudományos közleménye)

3.. A publikáció szerzője vagy társszerzője

 Szerző(k) a mű tételében - Hogyan kell megszerkeszteni?

A szerzői neve legyen hozzárendelve az MTMT-törzsadatokban regisztrált név-szerkezethez és az intézményi egységhez.

Három elemből áll a név teljes felszerelése:

NÉV (karaktersor, begépelve) + NÉV (MTMT törzsadat formája szerint))

Kinek van szüksége regisztrációra az MTMT használatához és kinek nincs erre szüksége?

Aki csupán szakirodalom keresésére szeretné a rendszert használni, annak nincs szüksége regisztrációra!

Kizárólag tudományos kutatással (is) foglalkozó személyeknek javasolható a regisztráció elindítása, intézményünk esetében azoknak, akik a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen munkavállalóként dolgoznak: oktatók, kutatók - kutatói státuszban, vagy doktoranduszok, akik hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek.

Közülük is kizárólag a tudományos publikációval rendelkezőknek van szükségük az MTMT rendszerébe szerzőként felvételt kérni.

Az MTMT a tudományos közlemények adatait gyűjti, bibliográfia, nem pedig teljes szövegű szakcikkek, szakkönyvek archívuma. Teljes szövegek elérési útvonalát rögzíteni lehet az adatok között. Ezek a linkek a külső felületen megjelennek, a külső forrásra mutató linkek kattintással elérhetőek. Számos forráshelyen a teljes dokumentumokat is meg lehet nézni.

Az MTMT adatai és a bibliográfiai tételekhez kapcsolt külső, akár a teljes szövegekhez elvezető linkek szabadon megtekinthetők a külső felületen. A dokumentumok letöltése iránt érdeklődő használók a kereséseket a külső felületről le tudják futtatni.

Külső keresőfelület közvetlenül, MTMT-kezdőoldalon "Nyilvános keresőfelület" (csempe).

Mi a jelszóm?

A jelszót a regisztrációnál kell beállítani, összekapcsolható az EduId belépéssel. Jelszó-emlékeztető kérhető a külső felületről. Ha nem sikerül, keresse a kari adminisztrátort!

Mi a teljes (terjedelmű) tudományos közlemény?

Amit beszámítanak a kutatási pályázatoknál, amit figyelembe vesznek tudományos munkásság vagy adott kutatási teljesítmény értékelésénél, kritériumokban előírnak, akadémiai előmeneteleknél magasra értékelnek stb.

Új eredményt közlő, szerkezetileg tagolt, kifejtett, hivatkozási apparátussal ellátott, a  problémakört aktívan kutató pályatársaknak szóló tudományos írásmű.

MTMT-ben a teljes terjedelmű közlemények típusai és besorolásuk: Letöltés

Mi a DOI

Digital Object Identifier - többek között az interneten fellelhető elektronikus kiadványok, cikkek, könyvrészletek azonosítására alkalmazzák. Kézi felvitelnél a rendszer az első lépések között DOI-azonosítót kér. Ha  a dokumentumon szerepel DOI és a felvitelhez megadjuk, a rendszer keresést indít külső adatbázisok felé, találat esetén a külső forrásból beolvassa a teljes bibliográfiai adatsort. Hasonlóképp jár el, ha WOS vagy PubMed ID-val rendelkezünk, és ezt állítjuk be. Ha nem ismertek ilyen azonosítók,  akkor a a DOI sort üresen hagyva, a >> Tovább >>  gombbal lépjen előre!

Hogyan frissíthető a doktori.hu?

A doktori adatbázisba való publikációs és tudománymetriai adatok áttöltését az MTMT rendszerében kell kezdeni 10 válogatott mű jegyzékének összeállításával. A doktori.hu oldalán részletes útmutató található az egyes lépésekről. 
10 válogatott közlemény tétele és a tudománymetriai adatok frissítéséhez a doktori.hu adatbázisban - saját-készítésű segédlet (letöltés)

Hol kezdjem az egészet?

A rendszerrel való ismerkedéshez javasoljuk először a Rövid útmutató áttanulmányozását. Gyakorlófelületen ki lehet próbálni az alapfunkciókat az oktató adatbáziban. Az intézményi adminisztrátorok szívesen segítenek, kérdéseikkel, személyes segítségért őket is lehet keresni. Igény esetén csoportos vagy egyéni konzultációt is megszervezünk. Az MTMT belső felületén hasznos lehet a tájékozódáshoz az MTMT Fórum felkeresése, a már megválaszolt kérdések átfutása.

Konferenciacikk, konferenciakötetben megjelent tanulmány - hogy kell felvinni az adatokat?

Attól függ...

  • Könyvrészlet >> Konferenciaközlemény ha a befoglaló kötet regisztrált és van ISBN, illetve az egyes tanulmányoknak van DOI-azonosítója; vagy
  • Könyvrészlet >> Szaktanulmány - inkább a tanulmánygyűjtemény-jelleg a fontos; a konferencia-előzmény és a kötet megjelenése között több év is eltelt; vagy a szakterületen nem szokásos külön megkülönböztetni a konferenciához kapcsolódó publikációt.

Ha nincs ISBN, a közreadás preprint jellegű, kiadói - szaklektori vélemény és szerkesztés nem volt, alkalmi internetes közreadásról van szó:

  • Egyéb konferenciaközlemény >> ... (aminek befoglalója az Egyéb konferenciakötet). A saját konferenciaelőadás írásos összefoglalóját vagy cikkét  hiba Egyéb konferenciakötet kategóriában rögzíteni!

Mik a leggyakoribb típushibák adatfelvitelnél?

  • Könyv>>Tanulmánykötet vagy más szerkesztett kiadvány, mint befoglaló kötet tételénél a tanulmányok szerzőinek feltüntetése - hiba! A kötet adataihoz csak a szerkesztőt szükséges csatolni, a tanulmányok íróinak felsorolása a kötetnél helytelen, ők a saját dolgozatuk bibliográfiai tételére kerülnek majd fel - szerzőként.
  • szócikk [szócikkek] - értjük alatta a többes számot is: a legtöbb esetben összevontan, egy tételben kell felvinni az ugyanabban a kézikönyvben megjelent szócikkeket!)

FONTOS! A publikációk MTMT-szerinti besorolásához, kérjük, alkalmazza a Típus-besorolás-jelleg táblázat meghatározásait. Elérhető az MTMT-honlapról:

Dokumentumok/Ismertetők >> legfrissebb:

Típus, besorolás, jelleg 4.4. Tudományos adat főtípussal bővített verzió (2022.07.04.)

Korábbi: Típus, besorolás, jelleg 4.3. verzió(2018.09.18.) 

Indexek - Metrika

Néhány fontosabb  tudománymetriai forrás a lap végén található. Metrika: ugrás a lap végére.

Kiegésztő weboldal: Könyvtár, tudomány, kutatás. Tudománymetriai elemek, segédletek

 


 Gyűjtőkör

Személyek: A PPKE főállású munkatársai; a támogatott, kutatási pályázatok megvalósításához alkalmazott kutatócsoportok foglalkoztatott tagjai; a doktori iskoláinkban közreműködő nyugalmazott oktatóink;  doktoranduszok, amennyiben van szakmai tudományos publikációjuk, doktorjelöltek a PhD fokozat megszerzéséig.

Adatok:

Publikációk (az MTMT szóhasználatában: közlemények) és a rájuk kapott hivatkozások (MTMT: idézők) bibliográfiai adatai. Az intézményi adatgondozás (ellenőrzés, intézményi hozzárendelés és egyéb munkák) jellemzően a tudományos értékeléseknél és az akkreditációs eljárásoknál figyelembe vehető   kiadványok bibliográfiai adataira és idézőire terjed ki, ezek jellemzően a "Tudományos" és az "Oktatási" besorolású, teljes terjedelmű művek.

Alkotások: a művészeti és műszaki ágazatokra jellemző alkotások bejegyzésére is lehetőség van (MTMT felületén: Kézi adatfelvitel >> Alkotás).

Tudományos adat: Kutatásokhoz gyűjtött, akár feldolgozatlan adathalmazok, repozitóriumban vagy más archiváló rendszerben tárolva, szabványos, permanens azonosítóval ellátva.

A közlemények (publikációk) köre:

Az MTMT az MTA szakbizottságai által, az MTA doktora pályázati követelményrendszerben nevesített publikációk bibliográfiai nyilvántartásának irányelveit követi, össze van hangolva a kutatási pályázatok, akkreditációs eljárások kívánalmaival is. Kiemelt feladat a formálisan publikált tudományos művek és a rájuk kapott, a szintén formálisan megjelent szaktudományos kiadványokban fellelhető tudományos értékű hivatkozások bejegyzése. Az Alkotások adatainak feltöltésénéhez értelemszerűen az érintett ágazatok akkreditációs követelményeit szükséges figyelembe venni. 

Disszertációk kezelése: 2013-tól törvényi kötelezettség az intézmény által elfogadott disszertációk adatainak nyilvántartása az MTMT-ben. A bibliográfiai tételhez csatoljuk a DOI-t és a REAL-PhD repozitóriumba feltöltött teljes szöveget is. Az adatokat a doktori eljárás lezárulása után, az Egyetemi  Doktori és Habilitációs Tanács döntése után viszi fel az adminisztratív személyzet az összes szükséges adattal együtt, hitelesítési eljárás kíséretében. Ezért kérjük, hogy az értekezést a hallgató ne írja be előre, mert annak dokumentációja hivatalból történik meg.

PPKE-értekezések a REAL-PhD repozitóriumban

A metaadatokat aratja az európai disszertációs portál:
DART-Europe E-theses Portal - Pázmány Péter Katolikus Egyetem

Nem tartozik a gyűjtőkörbe többek között: a meg nem jelentetett (pl. pályázati anyaghoz írt) tanulmány; az absztrakt (kivéve, ha azt konkrét követelmény esetleg előírja), az előadás és más, nem teljes terjedelmű, vagy nem megírt, illetve nem leközölt mű. A hivatkozások közül: a szakdolgozati hivatkozás; a szerkesztett kötet egyes szerzőinek tanulmányaira érkezett hivatkozások a szerkesztőnél bejegyezve; fordításnál az eredeti szerző megállapításainak említése a fordítónál rögzítve (ld. hozzá az akadémiai és az ODT/MAB követelményeket). Nem javasolt felvenni a csak preprint formában elérhető cikket (kéziratot)  és egyéb efemer, tünékeny internetes bejegyzéseket, sem közleményként, sem hivatkozásként. Nem tekinthetők hivatkozásoknak a szakbibliográfiákban és a tematikus bibliográfiákban számbavett tételek; konferenciacikk esetében például az, ha az eseményt, azon belül az elhangzott előadást ismertetik.

Az MTMT nem alkalmas a teljes kutatói portfólió nyilvántartására, ezért nem található például külön címke a konferenciaelőadások megjelölésére.

Adatfelvitel: a szerzők jelszavas belépéssel közvetlenül az MTMT rendszerébe vihetik fel az adatokat. A BTK és a JÁK dékáni utasításai elrendelik az önálló szerzői adatfelvitelt, a többi karon a kialakult szokásrend szerint történhet az adatfelvitel.

Éves ismétlődésű adatszolgáltatások:

1) Január (ÚJ ADATSZOLGÁLTATÁS)

Adatszolgáltatás teljesítményarányos minőségi támogatáshoz

A tudományos publikációs és idézettségi adatok elemzésének eljárásai különféle teljesítmény-mutatók alkalmazásában nyernek teret.
A teljesítményarányos minőségi támogatás indikátorainak követéséhez, a célul kitűzött értékek elérésének alátámasztásához az MTMT alapján évente készül kimutatás.

A kutatás eredményességéhez kapcsolódó publikációs teljesítményi mutatók meghatározott idősávok követésével vizsgálják az MTMT-ben rögzített teljes tudományos forrás- és idézőközlemények számszerűsített értékeit; a WoS/Scopus-indexelt forrás- és idéző adatok alakulását, valamint ezek mozgóátlagát.

 

2) Február

KSH statisztikai adatjelentés

A K+F+I adatjelentés részeként benyújtandóak a publikációs adatok kimutatásai is. Február végén esedékes a kimutatás elkészítése.

Az adatszolgáltatás az MTMT-ben meglévő, intézményünkhöz rendelt tudományos közleményeket veszi figyelembe.

Az összesítések előtt munkatársaink áttekintik az MTMT frissebb adatállományát, ellenőrzik a bibliográfiai rögzítést, a csatolt azonosítók és linkek érvényességét. Az intézmény oktatóitól kérjük, hogy február 15-éig szíveskedjenek frissíteni az MTMT-t a tárgyévet megelőző két évben megjelent publikációk bejegyzésével.


 Regisztráció:

a) Új személyek regisztrációja:

Az MTMT felületéről (Regisztráció)

A regisztrációs adatlap beküldése után meg kell várni az intézményi befogadást, a rendszer erről üzenetet küld. A belépés után a szerzői adatlapon lesz megtalálható az MTMT-azonosító, amire egyes külső adatbázisok összekapcsolásakor lehet szükség (pl. doktori.hu, NKFI-pályázati rendszer).

b) MTMT-azonosítóval már rendelkező, az Egyetemre belépő, új munkavállaló intézményi regisztrációja

Ha Egyetemünkre új munkavállaló érkezik, aki már szerepel az MTMT-ben, a kari adminisztrátortól kérje felvételét és hozzárendelését a PPKE intézményi szerzői közé.
Az egyetemi munkakörökkel járó publikációs tevékenység nyilvántartásához és bemutatásához, az intézményi adatok kezeléséhez, ez a lépés elengedhetetlen.

Kutatói (személyi) törzsadatok ellenőrzése, frissítése:

Az MTMT-ben már meglévő kutatói (személyi) törzsadatok aktualitásának ellenőrzése a munkavállaló / doktorandusz kötelessége. Kérjük, szíveskedjenek az adatváltozásokkal frissíteni az adatlapot (e-mail cím; kutatói azonosítók, szakterületi nomenklatúrák hozzáadása). Felhasználónevet, kérésre, adminisztrátorok változtathatnak meg. Az adminisztrátorokat kell megkeresni, ha változik a kutató munkahelye, és az új intézményt hozzá kell rendelni a személyi törzslaphoz. A munkahelyváltozás bejelentése az MTMT intézményi adatainak kezelését teszi lehetővé.

Új folyóiratcímek felvitele - Megváltozott felviteli rend (2021. november 1.)

Ha a publikációhoz új folyóiratot visznek fel ISSN szám megadása nélkül, a következő figyelmeztető szöveg jelenik meg:

"ISSN szám nélkül nem vehet fel új folyóiratot. Mivel a folyóiratok zöméhez tartozik ISSN, ezért kérjük, hogy
- ellenőrizze még egyszer, nincs-e már benne a folyóirat listánkban a lap, illetve
- nézze meg a lapszámot, vagy a folyóirat honlapját, nem találja-e meg rajta az ISSN számot.
Ha úgy dönt, hogy mégis így menti el a rekordot, akkor az az Egyéb típusba kerül. Fórum bejegyzésben kérheti, hogy a központi adminisztráció nézze meg a rekordot, és döntse el, hogy folyóiratcikknek minősíthető-e?
- ISSN nélküli folyóirat felvételét külön is kérheti a Fórumban. Kérjük, hogy a folyóirat nevén kívül minél több azonosításra alkalmas adatot soroljon fel: pl. Kiadó, honlap, bármilyen egyéb URL, ahol információ található."

Az ISSN nélkül felvitt folyóirat közlemény-rekordja a folyóirat mentése után automatikus típusváltással Egyéb típusú, akkor Nem besorolt rekord lesz.
A jelleg nem változik. Folyóirat tipusú rekord nem keletkezik.
Az újonnan bekerült ISSN nélküli folyóirat a Forrás mezőbe kerül (az Egyéb típus "Leírás 0" mező új elnevezése: Forrás).
Ha volt esetleg kötet- és füzet-szám, azok a Leírás 1 mezőbe kerülnek Kötet: és Füzet: előtaggal.


 

Gyakorlati tudnivalók

A közlemény (publikáció) alatt általában a teljes terjedelmű, kifejtett, megírt, a szokásos tudományos apparátussal ellátott, kiadott tudományos írásműveket értjük. A művészeti és műszaki ágazatok a saját területük elvárásai szerint az MTMT-re feltölthetik egyedi műveik leírásait is. A továbbiakban a publikáció/közlemény kifejezést általánosítva használjuk a művekre.

A szerzői adatfelvitel

A szerzői adatbevitel a következőkből áll:

  • A publikációs és idéző rekordok bibliográfiai adatainak felvitele
  • A besorolások megadása
  • A szerző műveinél a szerző nevének az MTMT szerzői törzsadathoz való hozzárendelése
  • Intézményi hozzárendelés – a publikáció szerzői affiliációjának jelölése  (a legkisebb intézményi egységez lehet csatolni).
  • A tételek szerzői jóváhagyása.

Az intézményi gyűjtőkörbe tartozó szerzőktől kérjük, hogy az MTMT rendszerben az egyes tételeknél az affiliáció megjelölésével (az intézményi hozzárendeléssel, pl. a tanszék csatolásával) publikációikat "jelentsék be"  a munkahelynek. 

Az egyes publikációs tételeknél lehetőség van a finanszírozó szerv (pályázat) és szerződésszám megjelölésére is a "Szponzor" mezőben.

Ismertetők

MTMT honlap - https://www.mtmt.hu

Dokumentumok >> Ismertetők >> Jelleg, típus, besorolás - aktuális verzió (Dokumentumok / Ismertetők menüpotok)

Az MTMT Bibliográfiai Szakbizottságának állásfoglalása a szerkesztett kötetek idézettségével kapcsolatban:

"Szerző szerkesztésében megjelent tanulmánykötet esetén csak az tekinthető arra való hivatkozásnak, ha az a teljes szerkesztett műre történt. A kötet egy fejezetére, tanulmányára történő hivatkozás nem tekinthető az adott szerkesztőre, mint szerzőre történő hivatkozásnak." "Az állásfoglalás, az MTMT által addig is alkalmazott gyakorlatot erősíti meg."

MTA elnökség, doktori határozat, 2012.09.25 (milyen dokumentumtípusokat fogadnak el az értékelésnél, pl. csak a teljes terjedelmű, formálisan kiadott tudományos műveket)

https://www.mtmt.hu/system/files/mta_doktori_hatarozat_-_2012-09-25_-kivonat_2.pdf  

Állásfoglalás az efemer és tartós tárolású tudományos művek és a bennük előforduló hivatkozások kezeléséről (2014.04.11.)

Kapcsolódó dokumentumok

A MAB akkreditációs elvárásai, szakmai bírálati szempontjai

Az MTA elnökének 10/2021. (II. 24.) számú határozata

"A Magyar Tudományos Akadémiáról szóló 1994. évi XL. törvény (MTAtv.) 2015. július 21-én hatályba lépett módosításával a nemzeti tudományos bibliográfiai adatbázis, a Magyar Tudományos Művek Tára működtetése a Magyar Tudományos Akadémia közfeladatává vált. Az MTA közfeladatát az MTA Könyvtár és Információs Központ közreműködésével, annak alapfeladatául rendelve látja el. Az MTAtv. 19/A. § (7) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján az MTMT működésének részletes szabályairól az Az MTA elnökének 10/2021. (II. 24.) számú határozata rendelkezik."

<https://www.mtmt.hu/sites/default/files/10-2021-ii-24_eln-hat_nemz-tud-bibl-ab.pdf>

A Magyar Tudományos Akadémia elnökének 3/2017. (II. 24.) számú határozata A nemzeti tudományos bibliográfiai adatbázis működtetésének rendjéről (Akadémiai Értesítő LXVI/2017. évf. 3. sz. 53. o.)

Egyes, a felsőoktatás szabályozására vonatkozó törvények módosításáról  2015. évi CXXXI. törvény.

Fontosabb elemei:
- A Magyar Tudományos Akadémiáról szóló 1994. évi XL. törvény módosítása (a nemzeti tudományos bibliográfiai adatbázis működtetése, információs közszolgáltatásént, 6-7.§)
- A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény módosítása

 A Kormány 1167/2014. (III. 25.) Korm. határozata a tudományos közlemények közzétételéről szóló nemzeti bibliográfiai adatbázis létrehozatalával kapcsolatos egyes feladatokról (Magyar Közlöny 2014. évi 44. szám - 1167/2014. (III. 25.)

1994. évi XL. törvény a Magyar Tudományos Akadémiáról - Netjogtár

Kapcsolódó szervezetek,  pályázati rendszerek

 Az Országos Doktori Tanács (ODT) adatbázisa https://doktori.hu/

Az ODT adatbázisának célja a magyarországi doktori képzés - a képzést folytató intézmények, doktori iskolák és résztvevőik (törzstagok, oktatók, témavezetők, doktoranduszok) - adatainak internetes nyilvánosságának biztosítása.

NKFI (OTKA) pályázati rendszere https://www.otka-palyazat.hu/

Bolyai ösztöndíj https://bolyai.mta.hu/

Új Nemzeti Kiválóság Program http://www.unkp.gov.hu/

 

Az MTMT tagsággal kapcsolatos feladatok koordinátora, szakmai képviselet:
Tudományszervezési referens 

Kapcsolódó oldal: Adatbázisok 


Indexek - Metrika

Néhány fontosabb tudománymetriai forrás

 

 
Indexek
Metrika

válogatás

Dimensions - tudományos publikációs és metrikai aggregáló,
arató és keresőrendszer, linkek teljes szövegekhez, idéző-szüretelés.

Nyílt hozzáférésű, minősített, regisztrált tudományos kiadók, kiadványok adatbázisai:

könyvek  DOAB;   folyóiratok DOAJ,  repozitóriumok OAPEN

Folyóiratok tudománymetriai forrásai:

SJR 2019. évi Q-érték szerint rendezett folyóiratlisták
(Q=quartilis; Q1: top 25%, Q2: top 2. quartilis, azaz 50-74% presztízsérték-tartományba kerülő címek)

Humanities and Social Sciences
Psychology
Social Sciences
Computer Sciences