Stephen A. Privett a San Francisco-i Egyetem rektora kezdetektől támogatta egyetemünket, és különösen a Jogtudományi Kar és a San Francisco-i Egyetem közös környezetvédelmi Master programjának megszervezését, amely a régióban egyedülálló képzést nyújtva a Kar és az egyetem presztízsét tovább erősbítette, és erősbíti jelenleg is. Privett professzor kiemelkedő munkássága olyan jelentős témákat ölel fel, mint a keresztény erkölcsiség és etika megélése a hétköznapokban, kiemelve itt a környezetvédelmi etika kérdéskörét. A professzor természetjogi kérdésekre adott válaszai, valamint a szociális igazságosság területén végzett kutatásai mindannyiunk számára alapvető igazságokat fogalmaznak meg, így kiemelkedő értékkel bírnak.