A Magyar Suzuki Zrt-ből, beszállítóiból és kutató helyekből álló innovatív hálózat kialakítása és működtetése versenyképes, biztonságos és környezetbarát tesztelt személygépkocsi prototípus és gazdaságos tömeggyártási technológiájának kifejlesztésére (GINOP-2.2.1-15-2016-00015)

A projekt kezdete: 2016. 09. 01.

A projekt befejezése: 2021. 05. 31.

A projekt elszámolható összköltsége 5 301 992 312 Ft, amelyből a vissza nem térítendő támogatás összege 2 583 760 634 Ft.

A támogatás intenzitása a projekt elszámolható összköltségének 48.73%-a.

A projekt fő célja a Magyar Suzuki Zrt., a beszállítói, valamint az egyetemek és kutatóhelyek közötti K+F+I együttműködés fejlesztése egy innovatív hálózat kialakításával, melynek révén magasabb hozzáadott értékű, új tudományos eredmények, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák, illetve ezek prototípusai jönnek létre.

A projekt eredményei:

• Új, korszerű, versenyképes, tesztelt Suzuki prototípus előállítása, melynek fő jellemzői: könnyű súly, alacsony fogyasztás, kis környezetterhelés, biztonságosság, a felhasznált anyagok 95 %-os újra hasznosíthatósága, jó minőség, minimális karbantartási és javítási igény és széleskörű kényelmi- és egyéb szolgáltatások nyújtása a vezetőknek és az utasoknak;

• A Magyar Suzuki Zrt.-ből, egyetemekből, non-profit kutatóhelyből és beszállítókból álló innovációs hálózat létrehozása és működtetése;

• Korszerűbb, hatékonyabb és minőségi fejlődést eredményező sorozatgyártási technológia bevezetése a hegesztő robotok hálózatba kapcsolásával és az MSC gyáron belüli valamint a gyárat és a beszállítókat összekapcsoló logisztikai rendszerének hatékonyabbá tételével;

• A sorozatgyártás további technológiai fejlesztésének megalapozása a lézerhegesztés bevezetésének előkészítésével, valamint új, a korábbiaknál jobb műszaki tulajdonságú, költségtakarékosságot biztosító, a személygépkocsik alkatrészeinek gyártásában alkalmazható polimer(ek) kifejlesztésével.

Sajtómegjelenések

Biztonságos és környezet­barát gépkocsik

ÚTON AZ OKOSGYÁR FELÉ - A MAGYAR SUZUKI ÚJABB HOSSZÚTÁVÚ FEJLESZTÉST HAJT VÉGRE

Origo - Újabb hosszútávú fejlesztésbe kezd a Magyar Suzuki

HVG - Okosgyár lesz az esztergomi Suzuki

MN - Az okosgyártás felé halad a Suzuki

Járműipar - 2020-ra okosgyár lesz az esztergomi Suzuki

KEMMA - Elképesztő változás előtt áll a Suzuki

Világgazdaság - Hosszú távú fejlesztés az okosgyár irányába

Műszaki Magazin - Okosgyár lesz az esztergomi Suzuki

Profession.hu - Okosgyár lesz Esztergomban?

Okosgyár lesz 2020-ra az esztergomi Suzuki

2018.03.21. Sajtónyilvános nyitórendezvény

Együttműködésben robot és ember: Finisben a Suzuki-gyárban zajló innovációs projekt

Frissítve: 2021.10.11.