Tárgy neve: Diktaturen und deren rechtlicher Hintergrund 2.
Tárgy kódja: JOJT40CXA0
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/2/0
Követelmény típus: Beszámoló (háromfokozatú)
Felelős kar: JÁK
Felelős szervezeti egység: JÁK Jogtörténeti Tanszék
Tárgyfelelős oktató: Benjáminné dr.Szigeti Magdolna

Oktatás célja:

Az oktatás célja: felkészítés külföldi partneregyetemekkel szervezendő közös szemináriumokon való részvételre a megadott témákban. Az első félév során a különböző korok különböző diktatúráinak elemzésével foglalkozunk a csoport döntése alapján, a második félév során minden hallgató egy választott témában elkészíti saját dolgozatát, s ismerteti azt vitára felkínálva. A diktatúrákat történeti összefüggéseikben elemezzük, az emberi méltóság, emberi jogok, a demokrácia és a hatalom korlátozásának elméleti, gyakorlati jelentőségével, intézményrendszerével ütköztetve. Két félév után Magyarországon, vagy az egyik külföldi egyetem szervezésében külföldön az ottani hallgatókkal és professzorokkal együtt kerül sor legfeljebb 3 napos szeminárium megtartására, ahol minden hallgató ismerteti dolgozatát. A tantárgyat csak olyan hallgatók vehetik föl, akik megfelelő módon tudnak német nyelven kommunikálni, irodalmat olvasni és értelmezni, valamint vitázni.

A tárgy által fejlesztendő kompetenciák a képzési és kimeneti követelmények szerint:

- tudás: T1, T2, T3, T4, T5, T6, T7, T8, T9, T10, T12

- képesség: K1, K2, K3, K4, K6, K7, K9, K10, K12, K14, K15, K24, K27, K29, K30

- attitűd: A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, A9, A10, A13, A16, A18

- autonómia és felelősség: F1, F3, F5, F8

Tantárgy tartalma:

Mivel a témák a hallgatók által és a külföldi partner csoportokkal együttműködve kerülnek kiválasztásra, a tematikus egységek előzetes felsorolásra nincs mód.

Számonkérési és értékelési rendszere:

Szóbeli beszámoló (a megírt dolgozat és annak bemutatása alapján közös értékelésre kerül sor, figyelembe véve a külföldi professzorok véleményét is).

Irodalom:

Az irodalom a kiválasztott témák szerint lesz meghatározva, ezért ez előre nem adható meg.

Nincs megjeleníthető adat