Együttműködési megállapodás a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Pénzügyminisztérium között

2023.09.28.

Varga Mihály pénzügyminiszter úr négy egyetemmel, közöttük a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel is együttműködési megállapodást írt alá 2023. szeptember 28-án a Pénzügyminisztérium Pénztártermében.

A közös megállapodásban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem mellett a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Óbudai Egyetem, és a Budapesti Corvinus Egyetem vesz részt idén. Az aláírást megelőzően Varga Mihály egyeztetett az egyetemek rektoraival, majd ünnepélyes aláírásra került sor.

Varga Mihály pénzügyminiszter úr beszédében elmondta, hogy a tavalyi első év után legnagyobb feladat idén a gyakornoki program kiszélesítése. Ez a megállapodás minden résztvevő számára hasznos és eredményes lehet. Elsődleges célja az együttműködésnek, hogy mindenki profitáljon belőle, de leginkább a diákok, akik számára létrejött. A pénzügyminiszter kiemelte, hogy az egyetemek célja, hogy felkészítsék a hallgatóikat a munkavilágára, ahol helyt kell tudni állniuk, ezért ez a kezdeményezés munkaerőpiaci szempontból is nagy lehetőséget rejt, hiszen ezáltal egy komplex tudást tudnak biztosítani. A   minisztériumnak az első év tapasztalatai alapján eredményes volt a projekt, hiszen a diákok egyharmada ott lett munkavállaló. A pénzügyminiszter elmondta, hogy egy folyamatosan változó világban élünk, ahol, aki nem tud alkalmazkodni az könnyen lemaradhat, ezért bízik benne, hogy sikeres lesz ez a szakmai és egyben gyakornoki program, illetve egy meghatározó élmény és emlék lehet majd a fiatalok számára, akiknek egyben segítséget is tud nyújtani, hogy a jövőben boldoguljanak.

Kuminetz Géza egyetemünk rektora köszönetét fejezte ki, hogy ez a megállapodás megszülethetett, aminek elsődleges élvezői jogász hallgatóink, akik kipróbálhatják magukat és szakmai tapasztalatot szerezhetnek.   A Pázmányon kiemelten fontos, hogy ne csak szakembereket képezzünk, hanem felkészítsük hivatásukra hallgatóinkat, azon a tudományterületen, amit választottak, szem előtt tartva az etikai dimenziókat is. Ez a program egy nemes verseny lehet a diákok között, hiszen néha túl kell terhelni magunkat, ahhoz, hogy szakmailag és etikailag is elmenjünk saját terhelhetőségünk határáig.

Kapcsolt galéria