Együttműködési megállapodás jöhet létre egyetemünk és a kubai egyetemek között

2023.09.28.

Egyetemünk rektora, Fr. Dr. Kuminetz Géza rektor szeptember 26-án hivatalában látta vendégül Guillermo Vázquez Morenot, a Kubai Köztársaság nagykövetét. A kubai fél kezdeményezésére létrejött, jó hangulatú megbeszélésen a felek áttekintették a PPKE és a kubai egyetemek közötti együttműködési lehetőségeket, különös tekintettel az október végén esedékes magyar-kubai rektori konferenciára, ahol a Pázmány is képviselteti magát, továbbá a jövő februárban, Kubában megrendezésre kerülő felsőoktatási konferenciára. A találkozón Vincze Krisztián rektorhelyettes úr ismertette az Egyetemünkön külföldi hallgatók számára rendelkezésre álló lehetőségeket. A kubai nagykövet méltatta a Pázmányon zajló oktatás színvonalát és reményét fejezte ki, hogy a közeljövőben sorra kerülő eseményeken lehetőség nyílik az egyetemek közötti közvetlen kapcsolatfelvételre is.