Boldog Apor Vilmos Zarándoklatot szervezett a Pázmány BTK!

2023.09.18.

A Pázmány Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Boldog Apor Vilmos zarándoklatot szervezett tanároknak, munkatársaknak és hallgatóknak 2023. szeptember 15-én Győrbe, Apor Vilmos püspök vértanúságának helyszínére.

Zarándoklatukon a győri püspök vértanúságára és Szent László királyra emlékezve Boldog Apor Vilmos sírjánál imádkoztak szentté avatásáért, Szent László hermájánál könyörögtek nemzetünk ifjúsáságért. A lélekben feltöltődni vágyók mindkét helyszínen imádkoztak a békéért, Ferenc pápa felhívását követve, a Fájdalmas Szűzanya közbenjárását kérve.

A zarándoklaton több mint százan - köztük oktatók, munkatársak, volt és jelenlegi hallgatók - vettek részt. A zarándokok a győri Káptalandombon, a győri egyházmegye ezeréves központjánál találkoztak, ahol ft. Alessandro Caprioli atya, egyetemi lelkész, ft. Prof. Dr. Kuminetz Géza rektor és t. dr. Kozma Gábor lelkiségi dékánhelyettes köszöntötte az összegyűlteket, majd közösen vettek részt egyetemünk nagykancellárja, az MKPK elnöke, Főtisztelendő Dr. Veres András megyéspüspök által celebrált szentmisén. A szentmisét követően szakértő oktatók és volt hallgatók - Prof. dr. Szakács Béla Zsolt, Dr. habil. Medgyesy-Schmikli Norbert és Dr. Soós Viktor Attila - mutatták be a középkori alapokon álló, a napokban egy több éven át tartó felújítást követően újra szentelt Szent Mihály Székesegyházat.

A nap további részében a zarándokok csoportokra bontva ismerhették meg a győri egyházmegyei levéltárat, a püspökvárat, Boldog Apor Vilmos vértanúhalálának helyszínét, a Brenner János Hittudományi Főiskolát, Győr történelmi belvárosát, az egykori jezsuita majd a 19. század elejétől bencés templomot, rendházat és gimnáziumot, valamint a győri nemzeti színházat, ahol az egyetem oktatója Dér András által rendezett, Boldog Apor Vilmos vértanú-püspök életéről szóló színdarabot tekinthették meg az érdeklődők. Külön öröm, hogy nemzetközi hallgatóiók közül is több mint 30 fő vett részt a zarándoklaton.