Új doktori iskola a BTK-n

2024.06.11.

Hamarosan új doktori iskola indulhat el a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán, ugyanis akkreditációs eljárás alatt van a Társadalomtudományi Doktori Iskola.

A meglévő három mellett várhatóan a közeljövőben egy negyedik doktori iskola indul el a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon. A Társadalomtudományi Doktori Iskola küldetése olyan szakemberek képzése és a doktori fokozat megszerzésére való felkészítése, akik a társadalmi jelenségeket egymással való összefüggéseikben, kulturális és történeti meghatározottságukban, módszertani megközelíthetőségük sokféleségében képesek vizsgálni és értékelni, ennélfogva képesek a szociológiai tudományok területén önálló, új tudományos eredményekhez vezető kutatási tevékenységet végezni, tiszteletben tartva a Katolikus Egyház tanítását és értékeit.

Az új doktori iskola jelenleg akkreditációs eljárás alatt van, az elindításához szükséges dokumentációt már benyújtották. A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság júliusi intézményi látogatása után lesz nyilvános, hogy mikor indulhat el a képzés.

A leendő doktori iskoláról bővebben itt lehet olvasni: https://btk.ppke.hu/tarsadalomtudomanyi-doktori-iskola