A II. Vatikáni Zsinat (1962-1965) és annak jelentősége a globális történelemben

2023.03.14.

Az amerikai Notre Dame Egyetem professzora, John T. McGreevy online előadást fog tartani, melynek témája a "A II. Vatikáni Zsinat (1962-1965) és annak jelentősége a globális történelemben" (Vatican II (1962-1965) and Its Meaning for Global History).

Az előadás időpontja: 2023. április 3. (hétfő), 15:00-16:30 (magyar idő szerint).

Az előadás angol nyelvű és körülbelül 1 órás időtartamú lesz, melyet követően lehetőség lesz kérdéseket feltenni az előadónak.

Az esemény különlegessége, hogy négy egyetem partnerségében valósul meg, így az előadás egyidőben kerül közvetítésre a Pázmány Péter Katolikus Egyetem mellett az Ukrán Katolikus Egyetemen (Lviv, Ukrajna), a Rózsahegyi Katolikus Egyetemen (Ružomberok, Szlovákia), és a lublini II. János Pál Katolikus Egyetemen (Lublin, Lengyelország).

Az előadás közvetítésére a Hittudományi Kar (Veres Pálné u. 24.) IV. emeleti dísztermében kerül sor.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk az eseményre!

Az előadóról:

John T. McGreevy 1997-ben csatlakozott a Notre Dame tanári karához. 2002-2008 között a Történelem Tanszék vezetője, 2008-2018 között pedig a Bölcsészettudományi és Irodalmi Főiskola dékánja volt.

Négy könyv szerzője. Az elsőt, a Parish Boundaries: The Catholic Encounter with Race in the Twentieth Century Urban North című könyvét a University of Chicago Press adta ki 1996-ban. A második, Catholicism and American Freedom: A History, 2003-ban jelent meg a W.W. Norton kiadónál. A harmadik, American Jesuits and the World: How an Embattled Religious Order Made Modern Catholicism Global, 2016-ban jelent meg a Princeton University Press kiadásában. Negyedik könyve, a Catholicism: A Global History from the French Revolution to Pope Francis, a W.W. Norton kiadónál jelenik meg 2022 őszén.

Esszéit olasz, francia és spanyol nyelvre is lefordították. A Mellon Alapítvány, az American Council of Learned Societies, a Louisville Institute és az Erasmus Intézet jelentős ösztöndíjait kapta, és cikkeket és kritikákat publikált a Journal of American History, a New York Review of Books, a The Chronicle of Higher Education, a Commonweal, a The New Republic, a Chicago Tribune és más lapokban. 2010-ben tagja volt a Pulitzer-díj történeti zsűrijének, 2018 óta pedig a Commonweal Alapítvány kuratóriumának társelnöke.