A Katolikus Egyetemek Nemzetközi Szövetségének vezetője látogatott Egyetemünkre

2024.04.03.

Fr. Dr. Kuminetz Géza rektor úr április 2-án hivatalában látta vendégül Francois Mabille-t, a Katolikus Egyetemek Nemzetközi Szövetségének főtitkárát. Az idén százéves fennállását ünneplő, a világ katolikus egyetemeit tömörítő, párizsi székhelyű szervezetnek Egyetemünk is tagja. A felek áttekintették a katolikus egyetemek előtt álló kihívásokat és az együttműködés jövőbeni lehetőségeit. A találkozón szintén részt vett Fr. Vincze Krisztián rektorhelyettes úr is aki hangsúlyozta a katolikus egyetemek egymásra utaltságát és szorgalmazta az együttműködés fokozását pl. a publikációk terén. Az IFCU főtitkára beszámolt róla, hogy több tematikus munkacsoportjuk van, pl. a katolikus egyház társadalmi tanítását érintő a mesterséges intelligencia alkalmazását érintő témákban, amelybe várják Egyetemünk oktatóinak, kutatóinak részvételét. A találkozás eredményeképpen a közeljövőben lehetőségünk nyílik arra, hogy Egyetemünket egy webinar keretében az IFCU tagegyetemei részére bemutathassuk.