A Synlab Hungary Kft. stratégiai együttműködési megállapodást írt alá egyetemünkkel

2023.12.13.

2023. december 13-án került sor az ünnepélyes együttműködési megállapodás aláírására.

A Synlab Hungary Kft. Európa vezető labordiagnosztikai szolgáltatója, mely számos országban jelen van és végez vizsgálatokat, elsődlegesen vér és vizeletminták esetében.

Egyetemünk részéről elsősorban az Információs Technológiai és Bionikai Kar (ITK) tudományos munkáját hivatott segíteni a jövőbeli közös munka, mely reményeink szerint mind hallgatói, mind oktatói, kutatói szinten gyümölcsöző lesz.

A fő irányvonala a munkának az egészségügyi valamint sportteljesítmények adatainak összegyűjtése és elemzése lesz a legmodernebb technikákkal. Ezzel is segítve a magyar sportolók teljesítményét, a versenyekre való felkészülésüket és természetesen ezáltal a minél jobb eredmények elérését.

Reméljük, a későbbiekben az így hozzáférhető adatbázisokkal való munka során, szép eredményeket érhetünk el!