A teremtés igazsága – a teremtésvédelem kötelezettsége

2023.01.19.

A Katolikus Egyház más keresztény egyházakkal együtt évtizedek óta intenzíven foglalkozik a teremtésvédelem kérdésével és elkötelezett bolygónk mint közös otthonunk gondozásában, csakúgy mint az ökológiai felelősségre nevelésben. A Konferencia egyik célja, hogy aktualizálja Ferenc pápa Laudato si' enciklikájának, mint a teremtésvédelem magna chartajának üzenetét. Ennek keretében kerül sor Prem Xalxo atya, a Gregoriana egyetem professzorának előadására a keresztény ökológiai spiritualitásról és a római pápai egyetemek közös ökoteológiai képzéséről. A másik cél annak keresése, hogy a teológia a bibliai tanítás, a szenthagyomány és a liturgia aktualizáló értelmezése révén, ökumenikus igénnyel hogyan járulhat hozzá a teremtés igazságának elmélyítéséhez, a teremtésvédelem ebből fakadó felelősségének tudatosításához és motivációjának erősítéséhez.
Program | A konferencián való ONLINE részvételhez kérjük regisztráljon a https://forms.office.com/e/Mn8tHPXcFZ oldalon!

Mivel a konferenciának helyszínt biztosító teremben nem tudunk több ülőhelyet biztosítani, minden további regisztráció csak az ONLINE becsatlakozást teszi majd lehetővé. Szíves megértésüket, érdeklődésüket köszönjük!

A Teológiai Tanári Konferencia a PPKE „Fenntarthatóság, állóképesség – az éghajlatváltozás és az ahhoz való alkalmazkodás társadalmi kihívásai" projekt keretében valósul meg, melynek támogatója a Technológiai és Ipari Minisztérium.