Az Amerikai Egyesült Államok vallási öröksége címmel tartott rendezvényt a PPKE és az NKE

2024.10.15.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Vallás és Társadalom Kutatóintézete, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szent II. János Pál Pápa Kutatóközpont Teremtésvédelmi Kutatóintézete szervezésében került megrendezésre Az Amerikai Egyesült Államok vallási öröksége rendezvény.

Az érdeklődők a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szent II. János Pál pápa dísztermében hallgathatták meg dr. Ujházi Lóránd intézetvezető köszöntő szavait, amit a panelbeszélgetés követett két Amerika-szakértővel, Magyarics Tamással (NKE, ELTE) és Pintér Károllyal (PPKE) - beszélgetésüket Balla János piarista tanár moderálta.

A hallgatók megismerkedhettek a zarándok és alapító atyák történetével, betekintést kaphattak az Egyesült Államok színes, protestáns közösségeinek életébe, végül pedig a vallás és politika jelenkori összefüggéseit is megismerhették. Utóbbi kapcsán a két dominás párt, a demokraták és republikánusok vallási és világnézeti meggyőződéséről is sok érdekességet tudtak meg az érdeklődők, amely kiegészült a leköszönt elnökök felekezeti hovatartozásának ismertetésével.

Az alkalom végén a meghívott vendégeket a közönség is kérdezhette, ennek köszönhetően többek között fény derült a két aktuális elnökjelölt - vélt vagy valós - vallási meggyőződésére is.

Kapcsolt galéria

13.