CARITAS IN VERITATE – SZERETET AZ IGAZSÁGBAN

2024.05.24.

2024. május 22-én az NKE és PPKE közös szervezésében került megrendezésre a „SZERETET AZ IGAZSÁGBAN: XVI. BENEDEK PÁPA TÁRSADALMI TANÍTÁSA ÉS ÖKOLÓGIAI GONDOLKODÁSA” című nemzetközi tudományos konferencia.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Vallás és Társadalom Kutatóintézete, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Joseph Ratzinger – XVI. Benedek Pápa Kutatócsoport szervezésében sikeresen megvalósult eseménynek a Ludovika Campus Széchenyi Díszterme adott otthont.

A megnyitón köszöntőt mondott Dr. Gyurcsík Iván az NKE nagykövete. A kiemelt eseményen köszöntő beszédet tartott Őem. Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, Őexc. Dr. Michael Wallace Banach apostoli nuncius, Dr. Kuminetz Géza a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora. Videóüzenetben mondta el köszöntőjét Federico Lombardi a Vatikáni Joseph Ratzinger – XVI. Benedek pápa Alapítvány elnöke.

A plenáris előadást Őexc. Dr. Giampaolo Crepaldi Trieszt nyugalmazott érseke tartotta. Trieszt nyugalmazott érseke az emeritus pápa tanításaiból egyebek mellett azt emelte ki, hogy az egyház a javak egyetemes elrendeltetésének elvét hangoztatja. Az ember felelősségének nevezte, hogyan gazdálkodik a kapott javakkal, amelyeket nemcsak megőriznie kell, hanem felelősségteljesen munkálkodnia és fejlesztenie a lehetőségeit

Az ezt követő előadások szekcióvezetők moderálásával kerültek lebonyolításra, ahol a meghívott szakértők fejtették ki gondolataikat XVI. Benedek pápa társadalmi tanításáról és ökológiai gondolkodásáról.

Az esemény zárásaként a résztvevők megismerhették a Ludovika Egyetemi Kiadó gondozásában megjelent, az EJKK kutatói – Jancsó András és Darabos Ádám – által szerkesztett, Keresztények a pluralista demokráciában. Tanulmányok XVI. Benedek pápa munkásságáról című könyvet.

A rendezvény Török Bernát az NKE Eötvös József Kutatóközpont Vallás és Társadalom Kutatóintézet igazgatójának gondolataival zárultak.

A rendezvény a „Fenntarthatóság, állóképesség – az éghajlatváltozás és az ahhoz való alkalmazkodás társadalmi kihívásai” című projekt keretében került támogatásra (Támogató: Technológiai és Ipari Minisztérium – azonosító: EKPPF/922/2021-ITM_SZERZ)

Teljes beszámoló: https://www.magyarkurir.hu/hazai/keresztenyek-pluralista-demokraciaban-xvi-benedek-teologiajarol-es-tarsadalmi-tanit