Együttműködési megállapodást kötött a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és az Országos Betétbiztosítási Alap

2024.02.12.

Az együttműködési megállapodást a mai napon Ft. Dr. Kuminetz Géza egyetemünk rektora és az Országos Betétbiztosítási Alap ügyvezető igazgatója, Dr. Kómár András írta alá.

Képzésekre, oktatásra, szakmai programokra, közös kutatásokra valamint a pénzügyi tudatosság és kultúra fejlesztésére kiterjedő együttműködési megállapodást kötött a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) és az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 2024. február 12-én.

Az együttműködés kiterjed többek között

• az OBA szakértőinek bevonására a PPKE alap-, mester- és PhD képzésein;,
  • egymás szakmai munkájának segítésére, közös kutatások folytatására, kutatási programok kidolgozásra, esettanulmányok, publikációk közös készítésére, megjelentetésére,
  • az OBA munkatársai továbbképzésére;,
  • egymás rendezvényeinek szakmai támogatására a közös érdeklődésre számot tartó témákban,
  • saját kiadványokban kölcsönösen publikációs lehetőség biztosítására, együttes publikációkra,
  • a PPKE JÁK hallgatóinak fogadására az előírt szakmai gyakorlat megszerzése céljából az Országos Betétbiztosítási Alapnál,
  • pályázatokon, projektekben való együttes részvételre.

Az együttműködési megállapodás megkötésével az OBA és a PPKE kifejezi elkötelezettségét, hogy szakmai és tudományos erőforrásaik közös felhasználásával előre mozdítsák a jövő nemzedékeinek hatékony és felelős képzését valamennyi képzési szinten különösen a pénzügyek terén, szolgálva ezzel a közjó minél szélesebb körű érvényesülését hazánk valamennyi polgára javára.