Együttműködési megállapodást kötött egyetemünk és Budapest Főváros Kormányhivatala

2023.11.14.

A mai napon együttműködési megállapodást írt alá Kuminetz Géza a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora és Sára Botond a Budapest Főváros Kormányhivatalának vezetője egyetemünkön. A megállapodásában új szintre emelték a felsőoktatási hallgatóknak nyújtott tapasztalatszerzési lehetőségeket, amely keretében a hallgatók hosszú távú gyakornoki lehetőségben is részesülhetnek a kormányhivatalnál.

kötelező szakmai gyakorlat lebonyolítására kötött Együttműködési Megállapodás mellett, újként jött létre a mai napon aláírt együttműködés, amely egy olyan gyakornoki program kereteit tartalmazza, amely hosszútávon képes biztosítani,  hogy az Egyetemen végzett jogász-, bölcsész hallgatók a Budapest Főváros Kormányhivatalánál helyezkedjenek el.

Az Egyetem és a BFKH munkatársai hosszas egyeztetések során kidolgozták a két intézmény közötti együttműködés új rendszerét. Ez egyrészt áll egy Keretmegállapodásból, amely rendszerbe szedi az együttműködést, és amelyben új célok és területek kerülnek meghatározásra. A másik része egy hosszútávú támogatási program, amelyre a Kormányhivatal évente pályázatot hirdetne.