Firas Lufti, szír ferences szerzetespap, egyetemünkön járt

2023.12.04.

Firas Lufti, szír ferences szerzetespap, aki Szentföldön, Jeruzsálemben tette le szerzetesi fogadalmát, és ott is szentelték pappá, majd Rómában is tanult, hazánkba látogatott, hogy több helyen, többek közt egyetemünkön is tanúságot tegyen a szír keresztények helyzetéről. Lufti jelenleg az aleppói Szentföldi Kollégium elöljárója és a Szent Ferenc plébánia helyettes lelkésze, plébániájának közössége nagyrészt ortodox. A Hittudományi Karon a szíriai missziós tapasztalatairól tartott előadást oktatók és egyetemi hallgatók körében november 21-én, kedden. Az angol nyelvű eseményen a hazánkban tanuló szír és örmény hallgatók is szép számban részt vettek és valódi szír csemegékkel lepték meg az előadót és a résztvevőket. Bár Szíria muszlim ország, a kereszténység eredete szempontjából fontos szerepet töltött be Közel-Keleten, hiszen az első püspök; Ananiás, aki Sault is megkeresztelte, akiből a hitvalló Szent Pál lett; Damaszkuszban élt. Szent Pál missziója révén terjedt el az evangélium a pogány világban. „Szent Pálnak köszönhetjük, hogy a keresztények lehetünk, hogy a hitben egyek vagyunk” – emelte ki Firas Lutfi OFM.