Innovációs sikerfeltételek a kis- és közepes vállalkozások (MKKV-k) körében

2023.02.08.

2023 januárjában került sor az „Innovációs sikerfeltételek a kis- és közepes vállalkozások (MKKV-k) körében" kutatási projektzáró workshopjára, ahol az akadémiai, a vállalati és az állami szféra képviselői vitatták meg az egyetemen zajlott innovációs kutatás tapasztalatait. Prof. Dr. Csath Magdolna, a kutatás vezetője bemutatta a kutatás keretében megjelent második tanulmánykötetet, melyet a kutatók egy előadás keretén belül ismertettek a jelenlévőknek.

A most megjelent könyv már a második kötet, hiszen az elkészült innovációs tanulmányok első kötete 2022-ben jelent meg. A két könyvben szereplő tanulmányok igen sokrétűek, hiszen a luxemburgi, izraeli, svéd és lengyel innovációs ökoszisztéma elemeinek feltárásától kezdve a társadalmi tőke innovációs szerepén, a vagyonkezelés újszerű megoldásain, az állami innovációs politika eszközein és mérési módszerein, az mkkv-szektor innovációs együttműködésein és versenyképességi kompetenciáin át az innovációval kapcsolatos médiamegjelenésekig, valamint a kamarai rendszer megismeréséig készültek tanulmányok. A tapasztalt kutatókon, vállalati szakembereken és állami vezetőkön túl PhD- és graduális képzésben résztvevő hallgatóknak is lehetőségük nyílt közreműködni a kutatásban.

A projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatta és olyan szakmai tudással segítette a kutatást, mely nemcsak a lehetséges kutatási területek kijelölésében segített, hanem inspirációt jelentett a későbbiekben zajló kutatási munkához.

A projekt aloldala: https://ppke.hu/palyazatok/2020-2-1-1-ed-2021-00175
A kutatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatta.