Katolikus Egyetemi Partnerség (CUP) éves találkozója

2023.10.24.
Október 19-20-án, a szlovákiai Rózsahegyen került sor a Katolikus Egyetemi Partnerség (CUP) éves találkozójára, ahol Egyetemünket dr. Vincze Krisztián külügyi és tudományszervezési rektorhelyettes és dr. Tamássy Bence, a KKO vezetője képviselte. A találkozó témája a résztvevő egyetemek alapításában résztvett kiemelkedő személyiségek bemutatása volt.
Dr. Vincze Krisztián "Pázmány Péter bíboros élete, erényei és víziója" címmel tartott előadást, bemutatva az egyetem alapításának körülményeit és előzményeit, a jezsuita oktatás sajátosságait, a korszakban jellemző intézményesülő egyházi oktatási rendszer továbbfejlődését, aminek csúcsát jelentette a Nagyszombatban létrehozott egyetem. Az elődásokon túl kerekasztalbeszélgetés keretében osztották meg az intézmények képviselői, milyen aktuális nehézségekkel és kihívásokkal kell szembe nézniük a katolikus egyetemeknek, s mely rövid és hosszú távú terveiken valamint küldetésként értett feladataikon dolgoznak jelenleg.
Fentieken túl kétoldalú találkozókra is sor került a Rózsahegyi Katolikus Egyetem képviselőivel, ahol a felek megvitatták az Erasmus kapcsolatok kérdését és a jövőbeli szorosabb együttműködést szorgalmazták.