Pázmányos kitüntetés a 2024-es MEFS tisztújító közgyűlésen - Galli Gergő

2024.04.25.

A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) 2024. április 25-én, 10:30 óra kezdettel tartotta Tisztújító Közgyűlését. A Közgyűlésen a MEFS elnök, alelnökök (3 fő), elnökségi tagok (6 fő, amelyből 2 fő jelölésére a HÖOK jogosult), felügyelő bizottság elnök, felügyelő bizottság tagok (2 fő) megválasztására került sor. A megválasztott tisztségviselők megbízatása 4 évre, a 2028-ban esedékes Tisztújító Közgyűlés időpontjáig szól. Egyetemünkről Galli Gergő az ITK hallgatója az egyetemi sportélet területén végzett szervezői és vezetői munkásságáért a MEFS a(z) Halassy Olivér Hallgatói Díj elismerésben részesült.

1. Milyen tanulmányokat folytatsz a Pázmányon?

Jelenleg a Pázmany Péter Katolikus Egyetem Információstechnológiai és Bionikai Kar (Pázmány ITK) hallgatója vagyok. A következő félévben fogok diplomázni BSc-n, a 6. félévemben vagyok.

1. Hogyan kerültél kapcsolatba a sportélettel az egyetemen?

Már gólyaként elkezdtem érdeklődni az egyetemi sportélet iránt, és a második félévtől kezdve folyamatos tagja vagyok a kar focicsapatának. A harmadik félévemben keresett meg az akkori HÖK elnök a karunkon, hogy a Sportbizottsági Delegált pozíció éppen megüresedik, és rám gondoltak, lenne-e kedvem elvállalni. Erre pedig természetesen nem mondhattam nemet.

1. A sporttal kapcsolatos viszonyod hova vezethető vissza?

Nehéz a kezdetekre visszaemlékezni, de azt tudom, hogy általános első óta focizom, 10 évet egyesületben is játszottam, de azt már jó pár éve befejeztem. Mindig is szerettem mozogni, a foci persze a legnagyobb szerelmem, de erre sajnos egyre kevesebb a lehetőségem mostanában. Emellett a kondi, street workout, vagy egyéb bármilyen testmozgás ma is nagy szerepet tölt be az életemben.

1. Mit jelent számodra a sport?

Mindig is a csapatsportok szerelmese voltam. Nekem a sport – amellett, hogy kikapcsolódás és persze feltöltődés is – midig a társaságról és a barátokról szólt. Számomra a sport a csapat miatt annyira fontos és értékes, az egyéb pozitívumai ehhez képest nekem csak másodlagosak.

1. Milyen pontos feladatokat látsz el az egyetem sportéletével kapcsolatban?

Jelenleg ha csak a hivatalos pozíciókat tekintjük, akkor az ITK Sportbizottsági Delegáltja vagyok. Emellett az Egyetemi Sárkányhajó versenyen tavaly indult Pázmányos hajó csapatkapitánya voltam, és reméljük, ez idén se lesz másképp! A minden félévben megrendezésre kerülő sporthét, vagy az ősszel megrendezett sportnap szervezésében is általában aktív szerepet szoktam vállalni.

1. Az egyetemi sportélet területén végzett szervezői és vezetői munkásságáért a MEFS a(z) Halassy Olivér Hallgatói Díj elismerést adományozza Neked. Mit gondoltál mikor megtudtad, hogy egy ilyen díjban részesülsz?

Őszintén, amikor megtudtam, hogy jelöltek erre a díjra, már azt is hatalmas megtiszteltetésnek éreztem, azt pedig, hogy valóban el is nyertem, még inkább. Örülök, hogy elismerik a munkásságomat, és remélem, hogy tehetek ezen túl is a Pázmány és azon belül is az ITK sportéletéért.

1. Zárszónak, miért buzdítanád a többi Pázmányos diákot, hallgatót, hogy csatlakozzanak valamilyen egyetemi sportszerveződésbe?

Igazából a már korábban feltett kérdésre való válaszomat tudnám idézni: azért, mert ez a társaságról és a haverokról szól. Közösségbe tartozni jó, ahogy sportolni is!

10.
2024. máj.