Több mint négyezer ember fordult meg a Pázmány standjánál az idei 24. Educatio Kiállításon!

2024.01.18.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemet képviselő hallgatók és oktatók január 11-től 13-ig különleges meglepetésekkel várták az érdeklődőket a Hungexpo „A” pavilonjának HF16-os standjánál.

Az összesített hazai egyetemi ranglistákon a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) évek óta a legjobbak között szerepel. Az egyetem négy kara által kínált különböző szakok sokirányú és komplex képzettséget tesznek lehetővé. A pázmányos diploma a visszajelzések alapján hazánkban és a határon túl is komoly értéket képvisel. A Pázmányon végzettek jó eséllyel számíthatnak arra, hogy a diplomaszerzést követően – vagy sok esetben már a tanulmányok idején is – rangos munkahelyen próbálhatják ki magukat.

A PPKE a hallgatókat szakmák helyett hivatásokra készíti fel. Így nemcsak a diploma megszerzéséhez szükséges szaktudás és tapasztalat, hanem az évek során egy mindent átfogó szemlélet és látásmód is gazdagabbá teszi őket. Az egyetem katolikus identitása mindemellett olyan értéktöbbletet nyújt, amely világnézettől függetlenül segít eligazodni a mindennapokban.

Mindezeket mi sem támasztja alá jobban, mint, hogy az idei Education a PPKE standjánál négyezer ember fordult meg, ezek között voltak diákok, szülők és tanárok is egyaránt.

Idén az egyetem több meglepetéssel is készült. A pénteki napon a selfie zoom mellett, jelen voltak az egyetem mind a négy karáról alumni hallgatók, akik egy előadás keretében beszélgettek arról, hogy miért a Pázmányt válasszák a felvételizők, illetve ők is megosztották tapasztalataikat és élményeiket az egyetemmel kapcsolatban. Hangsúlyozták nincs még egy olyan oktatási intézmény, ami ennyire odafigyelne a hallgatókra. Ezen a napon meglátogatta az egyetem standját Ft. Dr. Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, a PPKE nagykancellárja, Dr. Tóth Tamás, az MKPK titkára, Ft. Dr. Kuminetz Géza, a PPKE rektora, Dr. Szabó István, rektorhelyettes, valamint Dr. Birher Nándor, a BTK dékánja és Becker Pál fejlesztési főigazgató. Ezek mellett pedig a PPKE standjánál mind három nap Kahoot játékban versenyezhettek a résztvevők értékes Pázmányos nyereményekért.

Ezek mellett természetesen a standhoz látogatók tájékozódhattak a felvételivel kapcsolatban szakavatott kollégáktól és hallgatóktól egyaránt. Ha valaki pedig még nem volt biztos a döntésében külön pályaorientációs pult is várta a PPKE-nál a diákokat és szüleiket.

Kapcsolt galéria