A háború a nemzetközi jog szemüvegén keresztül

2022.03.29.

Az orosz-ukrán háború idején a PPKE a katolikus egyetem jellegének, lehetőségeinek megfelelően igyekszik részt vállalni a mielőbbi béke megteremtése érdekében. Naponta szentmisét mutatnak be, imádkoznak az áldozatokért, a katonákért, a mielőbbi békéért. Emellett, mint a szervezők hangsúlyozzák, „intellektuális muníciót" is igyekeznek nyújtani. Ennek keretében négy részből álló előadássorozatot hirdettek meg. A második alkalommal Varga Réka docens, az egyetem Jog- és Államtudományi Karán a Nemzetközi Közjogi Tanszék oktatója Háború Ukrajnában: milyen szabályok védik a polgári lakosságot és melyek a főbb humanitárius szempontok címmel adott elő március 23-án.

A beszámoló teljes terjedelmében itt olvasható.