A jó vezetők további vezetőket képeznek

2021.12.15.

Tavaly január óta több mint háromszáz hallgató vett részt a Egyetemünk Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Szociális Vezetőképzési Tanszéke által szervezett képzésen. Az uniós projekt ünnepélyes lezárásán jelen volt és beszédet mondott Ft. Dr. Kuminetz Géza, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora is. A tanúsítványokat Dr. Hidas Zoltán tudományos dékánhelyettes, a Szociológiai Intézet vezetője adta át.

Rektor úr beszédében az intézményvezetés, a mindennapi illetve sok ember életére, munkájára hatással lévő döntéseink felelősségéről beszélt. Feltette a kérdést: hogyan lehet egyszerre a szervezet minden tagja, a szervezet célja számára is igazságos, jótékony döntéseket hozni? Erre az ötféle, vagyis integrált, holisztikus intelligencia példájával válaszolt. A jó vezetőnek érzelmi, értelmi, politikai intelligenciával, rugalmas ellenállóképességgel (reziliencia) és mindenekelőtt morális intelligenciával kell rendelkeznie. „Az ötödik szinten a vezetők a munkatársaikból olyan vezetőket képeznek, mentorálnak, akik maguk is képesek vezetőket képezni; sőt, olyan módon készít fel embereket a vezetésre, hogy egy adott ponton zökkenőmentesen átvehessék majd tőle a vezetés pálcáját" – fejtette ki beszédében.

Rektor úr teljes beszéd ITT érhető el.

Az eseményről készült részletes beszámoló ITT olvasható.