A PPKE rektora Lyonban tárgyalt

2016.05.12.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) rektora, Szuromi Szabolcs, hivatalos látogatást tett az Université Catholique de Lyon-on 2016. május 12-én, a két intézmény közötti oktatási és kutatási együttműködés, valamint az oktatói és hallgatói mobilitás további erősítése érdekében. Látogatása során részletes eszmecserét folytatott Thierry Magnin rektorral; Franck Violettel a nemzetközi kapcsolatok igazgatójával; Dominique Vinayval a modern nyelvi tanszék vezetőjével, André Dizdarevicszel az Emberi Jogi Intézet igazgatójával; Florence Wady-Mulettel a nemzetközi emberi jogok professzorával; valamint Louis-Daniel Muka Tshibendevel a Jogi Kar igazgatóhelyettesével. A tárgyalások kitértek az állam- és jogtudomány területén – különösen az emberi jogok és a vallásszabadság kérdéskörén belüli – szorosabb együttműködésre, a közgazdaságtan, a társadalomtudományok, modern nyelvészet, a pszichológia, a biotechnológia, és végül, de nem utolsó sorban a teológiai képzésben és kutatásban való együttműködésből származó – mindkét fél számára kedvező – lehetőségekre. A felsorolt területeken a két fél nem pusztán Erasmus mobilitásban érdekelt, hanem a jelzett programok tekintetében közös kutatási tevékenységről, közös képzésekről és kettős diplomák kiállításáról egyeztettek a felek, amelyet keretszerződésben is rögzítettek. Thierry Magnin különösen nagyra értékelte a PPKE rektorának látogatását, és a PPKE-t azon kevés katolikus egyetem között említette, amely a katolikus identitás megőrzésére és a katolikus erkölcsi tanításnak a 21. századi társadalmi közegben történő hiteles átadására komoly hangsúlyt helyez, a lyoni katolikus egyetemhez hasonlóan. Ennek az egyedi küldetésnek a teljesítésében a lyoni egyetem és a PPKE rektora stratégiai partnerként tekint egymásra, amelyet sajátosan ezen a téren megszervezésre kerülő oktatói és hallgatói programokban is ki kívánnak fejezni a felek.