Adventi készülődés az egyetemen

2021.12.09.

Tisztelt Munkatársaim!

Az adventi időszak nemcsak a várakozás örömét, hanem az elcsendesedést, a Teremtőhöz való fokozott odafordulást és a rendszeres imádságot is jelenti számunkra. Szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen mindennek megélésére az egyetem épületeiben is lehetőségünk nyílik. Ezúton szeretnék biztatni minden pázmányos egyetemi polgárt, hogy éljen a közös imádság, az egyetemi szentmiséken való részvétel lehetőségével.

Az egyetemi szentmisék rendje:

Keddenként 13:10 órakor - Információs Technológiai Kar (1083 Bp., Práter utca 50/a)
Szerdánként 12:10 órakor - Információs Technológiai Kar (1083 Bp., Práter utca 50/a)
Csütörtökönként 13.00 órakor - Jog- és Államtudományi Kar (1088 Budapest, Szentkirályi utca 28.)

A csatlakozásra további lehetőséget jelent a december 14-én, 17 órakor kezdődő angol nyelvű adventi szentmise, amit az Egyetem téri Egyetemi Kisboldogasszony templomban Alessandro Caprioli egyetemi lelkész tart (1053 Budapest, Papnövelde utca 5-7.).

Ugyanitt természetesen a pázmányos misék sem szünetelnek decemberben: ezek minden vasárnap 19 órakor kezdődnek.

Mindnyájuknak igazi lelki felfrissülést, feltöltődést kívánok!

Dr. Kuminetz Géza
rektor