Akkreditációs látogatás a Történelemtudományi Doktori Iskolában

2021.07.15.

2021. július 14-én tartotta a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság látogatóbizottsága a PPKE Történelemtudományi Doktori Iskolájának akkreditációs látogatását online formában dr. Valuch Tibor egyetemi tanár vezetésével. A 2020-21-es időszakban sorra kerülő minőséghitelesítési eljárások között utolsóként a került sorra a TDI látogatása, amelynek tétje a következő öt évre szóló akkreditáció. E nyári időpontban egyetemünk 27 oktatója és adminisztratív munkatársa, valamint 30 hazai és külföldi doktorandusza vett részt a látogatási nap panelbeszélgetésein, és válaszolták meg a látogatóbizottság kérdéseit. A résztvevők a doktori iskola önértékelésében leírtakon túl ismertették a szakértőkkel az Egyetem doktori iskoláinak minőségbiztosítási alrendszerében az elmúlt fél évben végzett megújítás főbb elemeit, amelyeket az elmúlt egy év működési tapasztalatai, valamint a MAB tavalyi akkreditációs javaslatai nyomán már megvalósított intézményünk. A látogatást követően dr. Őze Sándor egyetemi tanár, a doktori iskola vezetője köszönetét fejezte ki a látogatás valamennyi résztvevőjének és szervezőjének.