Állami kitüntetések nemzeti ünnepünk alkalmából

2022.08.20.

Egyetemi közösségünk hálás szívvel és szeretettel köszönti intézményünk kitüntetettjeit, akik elhivatottságukkal, munkájukkal és életutukkal hozzájárulnak a PPKE hírnevének öregbítéséhez.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapta Beran Ferenc Lajos esperes, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kara Erkölcsteológiai Tanszéke egyetemi docense, a Budapest-Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébánia plébánosa, a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács tagja kiemelkedő társadalmi és hitéleti tevékenysége, különösen az érdekegyeztetés területén, a Magyar Katolikus Egyház és az Egyházi Oldal képviselőjeként végzett munkája elismeréseként, valamint Ötvös István, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Intézete Jelenkortörténeti Tanszéke egyetemi docense, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tagjának és Katonai Munkacsoportja vezetője a közelmúlt történelmi fordulópontjainak kutatása, valamint a feltárt tényanyag széles körű megismertetése érdekében végzett sokoldalú, példamutató munkája elismeréseként.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést vehette át Adorjáni Zsolt, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete Klasszika-filológia Tanszékének adjunktusa, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Bölcsészettudományi Kutatóközpont Moravcsik Gyula Intézete Antik Osztályának vezetője és dr. Takács Gyula teológus, pápai káplán, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának magántanára, a csörötneki Örök Ige-templom plébánosa, a Szent István Tudományos Akadémia tagja.