Átadták az idei Széchenyi-díjakat

2021.08.23.

Az idei Széchenyi-díjakat és egyéb állami elismeréseket még március 15-én ítélték oda, a járványhelyzet miatt azonban ezek átadására akkor nem kerülhetett sor.

Büszkeség, hogy az augusztus 20-i ünnepségen dr. Szovák Kornél Fraknói Vilmos-díjas klasszika-filológus, középkorkutató, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Történettudományi Intézete Medievisztika Tanszékének egyetemi docense Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása során az ókori, illetve középkori magyar történelem írott forrásainak kutatása, feltárása és kiadása területén végzett értékőrző munkája, valamint a nemzetközi tudományos együttműködés keretében megvalósuló A magyarországi középkori latinság szótára című kötet elkészítésében vállalt kimagasló szerepe elismeréseként Széchenyi-díjban részesült.

Neki és a korábbi cikkünkben felsorolt valamennyi díjazott oktatónknak szívből gratulálunk!