Átfogó ökológia - programsorozat indul

2022.01.18.

"Scientia et fidelitate" - a Párbeszéd Háza tavaszi, "Átfogó ökológia" programja akár ezt is választhatta volna mottóul. A Pázmány oktatói, hallgató otthon érezhetik magukat abban a "felállásban" amelyben a Faludi Akadémia végigtárgyalja a minket hordozó természeti rendszerek és az általunk alkotott-elviselt társadalmi rendszerek állapotát, gondjait, és a stabilizáció lehetőségeit. Természettudomány, társadalomtudomány, hittudomány beszélgetnek minden egyes alkalommal.
Aki a maga mestersége segítségével, a maga helyén felvállalja azt a – Ferenc pápa megfogalmazásában – "nem szabadon választható feladatot" , hogy természet, gazdaság, és emberi kapcsolatok gyógyításában és megszilárdításában részt vegyen, annak az egészre is újra meg újra rá kell látnia. Az Átfogó ökológia program nagy segítség lehet ebben.

A Faludi Ferenc Jezsuita Akadémia 2022-ben új programot indít, amely a katolikus hit talaján az egyház és a tudomány környezeti kérdésekben kialakított álláspontjainak közelítését, integrált teremtésvédelmi és fenntartható fejlődési szemléletbe történő összegzését célozza meg. A közös párbeszéd és együttműködés során a "Laudato Si" enciklikában felvetett alapkérdésekre keresik a választ, a fenntartható fejlődés perspektívájából.

A fórumsorozat tervezett programja:

2022. január 27. csütörtök 18.00-20.00
Partnerség: Tudomány és hit párbeszédben
Prof. Dr. Benedek József (Miskolci Egyetem, Fenntartható Fejlődés Kutatási Központ-Kolozsvár), Nevelős Gábor SJ (Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya)

2022. február 24. csütörtök 18.00-20.00
Zöld gazdaság
Prof. Dr. Kocziszky György (Miskolci Egyetem, MNB), Baricz Laura OP (Sapientia Hittudományi Főiskola)

2022. március 10. csütörtök 18.00-20.00
Fenntartható életmód
Prof. Dr. Csiszár Klára (Katolikus Egyetem Linz), Dr. Zlinszky János (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

2022. március 24. csütörtök 18.00-20.00
Éghajlatváltozás