Egyetemünk több munkatársát is kitüntették a nemzeti ünnepen

2022.03.23.

Széchenyi-díjat adományoztak M. Kiss Sándor történésznek, tudományos igazgatónak, professor emeritusnak Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása, az 1956-os forradalomról, a szabadságharcról és a megtorlás éveiről, az 56-os hősök tevékenységéről és sorsáról publikált, eddig feltáratlan forrásokra támaszkodó nagy jelentőségű kutatásai és az új történészgenerációk kinevelésében elért kiemelkedő eredményei elismeréseként. M. Kiss Sándor a BTK professor emeritusa, a Történettudományi Intézet korábbi intézetvezetője.

Belovics Ervin, a Jog- és Államtudományi Kar Büntetőjogi Tanszékének vezetője a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta, az indoklás szerint a Legfőbb Ügyészség legfőbbügyész-helyettese közel negyven éven át példaértékű hivatástudattal végzett bírói, ügyészi és ügyészségi felső vezetői munkája, valamint tudományos és oktatói tevékenysége elismeréseként.

A Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata kitüntetést nyújtották át Veszprémy László bölcsésznek, történelem–könyvtár–latin szakos kutatónak, a Magyar Tudományos Akadémia doktorának, az egyetem Történettudományi Intézetében a Medievisztika Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának.

A névadó szellemiségéhez méltó, jelentős irodalmi alkotásért Gérecz Attila-díjban részesült mások mellett Regős Mátyás költő, író, az egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Irodalomtudományi Doktori Iskola hallgatója.