Elhunyt Peter Landau

2019.05.31.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézete búcsúzik Dr. Peter Landau professzortól (1935. február 26 – 2019. május 23.), az Intézet egykori vendégprofesszorától, a Stephan Kuttner Institute (München) és a Leopold-Wenger-Institut für Rechtsgeschichte (München) egykori vezetőjétől.

Személye – Stephan Kuttner legjobb tanítványaként – nemzetközi szinten a legelismertebb középkori kánonjog-történeti kutatójává vált az elmúlt ötven évben. Terjedelmes, precíz és nagyszámú tudományos publikációja, előadásai, a személyéhez köthető új kánonjogtörténész generációk kiváló kutatói különösen is kiemelték tudós kollégái közül. A számos szakmai szervezetben betöltött tagságán, tudományos elismeréseinek hosszú során, valamint mértékadó nemzetközi sorozatok és folyóiratok szerkesztőbizottsági tagságán túl, tagja volt a PPKE Hittudományi Kara és Kánonjogi Posztgraduális Intézete által kiadott Folia Theologica et Canonica folyóiratnak. Személyében egy hitre és az igazság megismerésére nyitott alázatos tudóst, egy iskolateremtő professzort és egy – a klasszikus keresztény értékrendhez mindig hű – barátot veszített el a nemzetközi tudományos világ és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem. A feltámadás reményében búcsúzunk Tőle. Nyugodjon békében.