Elhunyt Prof. Bronisław Wenanty Zubert OFM

2015.05.30.

2015. május 30-án, 80 éves korában, váratlanul elhunyt Prof. Bronisław Wenanty Zubert OFM. A Katowicach-Ochojcu-ban született ferences rendi professzor a közép-európai klasszikus kánjogászi generációjának egyik utolsó képviselője volt. A Lublini Katolikus Egyetem professzora, majd az opole-i teológiai fakultás kánonjogi tanszékének vezetője. Széles nemzetközi elismertséget vívott ki magának mind a hatályos egyházjog, mind a kánonjogtörténet kutatása terén. Sokat tett a magyarországi kánonjogi oktatás megteremtéséért, amely tevékenységének elismeréséül 2011. május 5-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a Fakultási Jogú Kánonjogi Intézet díszdoktorává avatta. Utolsó írása 2015. március végén látott napvilágot a Folia Theologica et Canonica nemzetközi tudományos folyóiratban, Unctio infirmorum pro infantibus? címmel. Nyugodjék békében!