Elhunyt Zenon Grocholewski bíboros

2020.07.20.

„Az Istennek, a lengyel népnek és a világnak szentelt odaadó szolgálat hosszú évei után Zenon Grocholewski bíboros visszatért az Atya házába" – a lengyel püspöki konferencia elnöke, Stanisław Gądecki érsek ezzel a tweettel fejezte ki gyászát honfitársa 2020. június 17-i halála miatt. Az érsek arra buzdította a híveket, hogy imádkozzanak az elhunyt bíborosért, hogy az Úr fogadja be és adjon neki békét. Zenon Grocholewski 2010 óta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem díszdoktora volt. Az egyetem alapításának 375. évfordulóján tartott avatási ünnepségen laudációját Dr. Kuminetz Géza mondta el. Az eredetileg latin nyelvű szöveget Dr. Szilágyi Csaba fordította, amely ide kattintva olvasható.

Bíboros úr halálhíréről a Magyar Kurír is beszámolt.