Erősödő kapcsolatok a Pázmány és Notre Dame Egyetem között

2016.07.15.

Újabb szakok tekintetében folytatott sikeres egyeztetést az Amerikai Egyesült Államokban 2016. július 15-én Dr. Szuromi Szabolcs a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora és Dr. Peter Kilpatrick a University of Notre Dame (Indiana, USA) mérnöki karának dékánja. Az eddig is szoros egyetem és karközi kapcsolatok, a jövőben további kettős mesterképzésekkel, kettős doktori képzéssel, valamint a még szélesebb körű kutatási együttműködésekkel bővülnek. Ez nemcsak a mérnöki terület egyes ágait foglalja magában, hanem az Egyház küldetésének kortárs elősegítésében, a katolikus identitás előmozdításában és megőrzésében jelentős intézetek és képzési programok tekintetében történő szoros együttműködést is.