Ipari professzori cím átadása

2019.04.02.

Hosszas előkészítés után 2019. március 9-i rektori határozatával alapította meg Szuromi Szabolcs a PPKE rektora, a Barényi Béláról (+1997) nevezett ipari professzori címet, az iparon és az innováción belül kiemelkedő tapasztalatokkal rendelkező szakemberek intézményes bevonására, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek az iparral szorosan összehangolt tevékenységre épülő új Műszaki Kara létrehozásának szakértői megvalósítása érdekében.

A címre elsőként Lepsényi István rektori tanácsadó, a PPKE Ipari Felügyelő Testület elnöke kapott jelölést, amelyet a címet odaítélő rektor - a jelölt kiemelkedő munkásságára tekintettel - elfogadott és 2019. április 2-án ünnepélyes keretek között átadta részére a Barényi-professzori megtisztelő cím adományozását tanúsító oklevelet.

A megtisztelő címhez ezúton is gratulál az Egyetem vezetése, kívánva sok erőt az Egyetem műszaki képzési területen az ipari szereplők bevonásával történő fejlesztéseinek koordinációjához.