Játékos hangulat az első idei MID klubon

2022.04.12.

A 2021/22-es tanév tavaszi félévében első ízben szerveztek Magyar mint IDegennyelv klubot Hegedűs Attila, Papp Henriett, Magyarfalvi Dóra magyar, mint idegen nyelv nyelvtanárok és a Központi Külügyi Osztály munkatársa a Z épület 105-ös termében a hazánkban tanuló külföldi hallgatók számára, akik szívesen gyakorolják kötetlen keretek között a magyar nyelvet. A COVID miatt sajnos a korábban megtervezett havi alkalmak elmaradtak. A tavaszi első klub alkalom a tavasz és a húsvét témája köré szerveződött. Ezt tükrözte a terem hangulatos tavaszi feldíszítése is.

A Tavaszi szél című dalt újból közösen gyakoroltuk az érdeklődő diákokkal, de ezúttal egy kis játékos feladatot is vittünk bele. Magyarfalvi Dóra ismerkedős, szóbokor memóriajátékot tanított a résztvevőknek. Papp Henriett rövid, színes prezentációt vetített a húsvéti magyar népszokásokról és megtanította a hallgatóknak a legnépszerűbb magyar locsolóverset is. Arról is beszélgettek a MID-klubban a résztvevők, hogy a hazájukban milyen hasonló és eltérő húsvéti népszokások léteznek. Végezetül kipróbálhatták kézügyességüket is; magyar hagyományos néprajzi minták alapján hungarocell tojásra mintákat rajzolhattak, amit aztán hazavihetett ki-ki a családjának, barátainak. A néptánc-tanítás ezúttal elmaradt, mert sajnos nem jött elég férfi érdeklődő, aki megpörgette volna a lányokat.

A MID-oktatók finom házi készítésű bejglivel, pogácsával, lekváros sütivel és csokitojásokkal készültek. A következő klub alkalom 2022. április 30-án, szombaton lesz. Buszos kirándulást szerveznek a MID-tanárok a szentendrei szabadtéri skanzenbe, hogy a hallgatók színes betekintést nyerhessenek a különböző magyar tájak gazdag népművészeti kincseibe. Jelentkezni erre az alkalomra a MID oktatóknál lehet.