KÖZLEMÉNY

2022.01.18.

A nyomozati anyagban szereplő telefonbeszélgetésekről az Egyetem vezetése, valamint oktatói közösségünk a sajtóból értesült.

A vizsgáztatás menete, a feleletek értékelése az Egyetem valamennyi karán, így a Jog- és Államtudományi Karon is szigorú rend szerint zajlik, ami az Egyetem számára fontos és védendő érték, hiszen ez jelenti a szabályokat betartó hallgatók eredményeinek egyik legfőbb zálogát.

Az Egyetem kiáll valamennyi tisztességes, a vonatkozó szabályokat mindenkoron tiszteletben tartó oktatója és hallgatója mellett, az oktatás és az értékelés (vizsgáztatás) során született eredmények tisztaságát nem kérdőjelezi meg.

Tekintettel arra, hogy ennek megsértésére vonatkozóan a nyomozati anyagban szereplő információk alapján gyanú merült fel, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a konkrét eset valós körülményeinek feltárása érdekében a belső vizsgálat elindítása és lefolytatása mellett döntött.

A folyamatban lévő büntetőeljárás érdekeire figyelemmel ennél bővebb tájékoztatást nem adhatunk.

Budapest, 2022. január 18.

Rektori Hivatal