Köztársasági Arany Gyűrűvel ismerték el az ITK hallgatóját

2022.06.16.

Kitüntetéses doktorrá avatták Hatvani Jankát, aki az Információs, Technológiai és Bionika Kar (ITK) Roska Tamás Műszaki és Természettudományi Doktori Iskolájában abszolvált. Az egyetem – korábbi tanulmányi eredményei alapján – támogatta Hatvani Janka kitüntetéses doktorrá avatási kérelmét. A köztársasági elnök ennek alapján hozzájárult, hogy Hatvani Jankát Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae kitüntetéssel avassa doktorrá Kuminetz Géza rektor. Erre 2021. október 14-én, a Pázmány Napon került sor. 2022. június 16-án pedig az Egyetemi Tanács ülésének keretében átnyújtották a kitüntetéssel járó, Magyarország címerével ellátott aranygyűrűt.

Az elismerés átadása kapcsán interjút készítettünk Hatvai Jankával, ami IDE kattintva érhető el.