Magyar mint IDegen nyelv-Klub

2021.11.19.

Hegedűs Attila professzor kezdeményezésére hívták életre a Magyar mint IDegen nyelv-klubot (MID-klubot), ahol havonta találkozhatnak egymással a különböző országokból és kultúrákból érkezett pázmányos hallgatók.

Az est során a külföldi hallgatók gyakorolhatják a magyar nyelvet, ismerkedhetnek a magyar kultúrával és belekóstolhatnak a klub életében részt vevő magyartanárok, Kelecsény Márta, Magyarfalvi Dóra és Nemesi Attila László professzor, valamint a Központi Külügyi Osztály munkatársai által készített házi süteményekbe.

A mostani alkalommal a hallgatók megtanulták és elénekelték a magyar himnuszt, valamint a "Tavaszi szél vizet áraszt" című népdalt, melyben Freddy Mercury segített nekik a YouTube-ról. Elsajátították a csárdás alaplépéseit, és egy kisfilm némi ízelítőt adott a híres romantikus zeneszerző, Liszt Ferenc életéből.

A játékos feladatokat vidám hangulat kísérte. A hallgatók hármas csoportokban, élőképekben mutattak be egy-egy magyar nevezetességet. A fantáziát megmozgató feladatban voltak, akik a Dunát választották a gyönyörű hidakkal, mások a Szent István-bazilikát vagy a Rubik kockát.

A MID-klub tanárai kérdezz-felelek játékkal is készültek. A hallgatóknak fel kellett ismerniük és meg kellett nevezniük egy-egy híres magyar látványosságot, és arra is választ vártak a többiek, hogy melyik városban találhatók ezek. A résztvevők meglepően jól tájékozódtak a magyar nevezetességek között. A korábbi szemeszterben vagy a nyári szünetben valószínűleg ellátogattak már ezeken a helyeken. Érdekességként megemlítendő, hogy a legfiatalabb MID-klubtag mindössze hároméves volt, aki örömmel kapcsolódott be a magyar nyelvtanulásba.

Értesítjük a kedves hallgatókat, hogy a legközelebbi MID-Klub 2022. február 4-én, pénteken lesz, 17:00-19:30 között a BME Z épületében a 106-os szobában.

Az estéről készült fotók ITT érhetők el.

ungarian As a Foreign Language-club

Due to the current pandemic situation, the Hungarian As a Foreign Language-club will be postponed to 4th February at BME "Z" building [Budapest, Bertalan Lajos u. 2, 1111] in room 106 from 5 PM till 7:30 PM.

Professor Attila Hegedűs fostered the idea of organizing a monthly occasion for foreign students, studying Hungarian as Foreign Language at Pázmány Péter Catholic University, where they could meet other students from different faculties, countries and culture, and also naturally can practice their acquired Hungarian language knowledge, get acquainted with Hungarian culture and cuisine, (as all the Hungarian teachers involved in the HAL club like Márta Kelecsény, Dóra Magyarfalvi and professor Attila Hegedűs, and the employees of Central Office for Foreign Affairs prepared homemade biscuits for the meeting).

During the second HAL club, the students sang together the National Anthem of Hungary, and "Tavaszi szél vizet áraszt" Hungarian folk song even with Freddy Mercury from YouTube. They also had the chance to practice the basic steps of "csárdás", a popular Hungarian folk dance, and view a brief story of the life of Ferenc Liszt, the famous Hungarian Romantic composer.

Fun and laughter was also involved, when the students, divided into 3 groups, had to think of an astonishing Hungarian uniqueness and act it out in a live picture. Creativity of the students was enormous and limitless. They chose River Danube with the beautiful bridges, Saint Steven Basilica and the Rubik cube. Guessing game was also part of the HAL club, when the students watched several photos of famous Hungarian sightseeing spots, projected on the wall, and they had to name them, and their location. They were extremely good at it, as some of them had already visited these spots in previous semester or during the summer holiday. The youngest HAL-club participant was 3 years old, also involved in Hungarian language practice.

Photos are available HERE.