Nyilatkozat az ukrajnai helyzet kapcsán

2022.03.02.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem - a Katolikus Egyetemi Partnerség más tagjaival együtt - kifejezi szolidaritását az Ukrajnai Katolikus Egyetemmel és a háborúban érintett ukrán egyetemi oktatókkal, hallgatókkal és családjaikkal. A nyilatkozat teljes szövege magyar nyelven a következő:

A Katolikus Egyetemek Partnerségének tagjai szolidaritásukat fejezik ki az Ukrán Katolikus Egyetemmel (UCU), és támogatásukról biztosítják minden ukrán kollégát, hallgatót és családjaikat.

Mélyen aggaszt bennünket az Ukrajna elleni orosz invázió és az európai háború. Elítéljük az inváziót mint a nemzetközi jog durva megsértését és a tisztességes emberi erkölcs normáinak semmibe vételét.

Szeretnénk kifejezni elkötelezettségünket az UCU közössége mellett, és készen állunk minden lehetséges módon támogatni ukrajnai barátainkat.

Felajánljuk imáinkat és hittel teli reményünket. Szívből imádkozunk a békéért.

Éberek leszünk, és gondoskodunk arról, hogy kollégáink és diákjaink megfelelően tájékozottak legyenek az Ukrajnában zajló eseményekről.

A Katolikus Egyetemi Partnerség valódi partnerségre törekszik, különösen e nehéz időkben. Egyesít bennünket a Krisztusba, a Béke Fejedelmébe vetett hitünk.

Az angol nyelvű, eredeti változat ITT olvasható.