Stipendium Hungaricum

2022.01.28.

A magyar kormány által 2015-ben létrehozott program jóvoltából, melyet a Tempus Közalapítvány hirdet meg és bonyolít le, évente több mint 4-5.000 fejlődő országból származó pályázó kezdheti meg hazánkban alap, mester és doktori képzésen tanulmányait.

Idén több mint 51.000 fő jelentkezett 6.613 helyre. Az ösztöndíjrendszer 7.500 beérkezett pályázattal indult, és a hét év alatt mintegy megnyolcszorozódott. Egyetemünkön az ITK és a BTK fogad SH-ra jelentkező hallgatókat. A pályázókat országonként nominálják majd a helyi oktatási minisztériumok, így végül a nominálás után kb. 16-18.000 fő vesz majd részt országosan a felvételi eljárásban a tavaszi időszakban.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemre is sokan jelentkeztek. Az Információs Technológiai és Bionikai Kar 4 képzési programjának 40 helyére 565 fő jelentkezett; a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar 26 képzési programjának 225 helyére 551 fő jelentkezett. A Kazah régió vonatkozásában meghosszabbította a Tempus Közalapítvány a jelentkezési határidőt, így onnan még várható pályázó.